PROFESE - KONTAKTY - INFORMACE

08. prosince 2003, 00:00 - admin
08. prosince 2003, 00:00

Po mnohaletém jednání o vybudování silničního spojení mezi městy Hrádek nad Nisou v ČR, Bogatyniou v Polsku a Žitavou v Německu byly v druhé polovině listopadu v Bogatynie tyto rozhovory úspěšně uzavřeny.

SMLOUVA O NOVÉM SILNIČNÍM SPOJENÍ

Zástupci všech tří zemí za přítomnosti starostů všech tří měst, kterých se to bezprostředně dotýká, parafovali smlouvu vymezující hlavní požadavky jednotlivých stran. Samotná mezinárodní smlouva by měla být podepsána na konci ledna 2004 v regionu Trojzemí v německé Žitavě. Dokončení stavby mezinárodní komunikace je plánováno za tři až čtyři roky - v roce 2006/2007. Stavba této dopravní tepny přispěje významným způsobem k rozvoji nejen regionu Trojzemí, ale i mnohem větší oblasti Libereckého kraje a celého Euroregionu Nisa.

CZECHINVEST PODPOŘÍ PODNIKATELE

Podporu malým a středním podnikatelům má poskytovat nově zřízená Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest, která vznikne sloučením stávajících tří agentur. Umožnit to má novela zákona o podpoře malého a středního podnikání, kterou doporučil schválit hospodářský výbor Senátu. Nová agentura nahradí Agenturu pro rozvoj podnikání, Českou agenturu pro zahraniční investice CzechInvest a Agenturu pro rozvoj průmyslu ČR CzechIndustry. Bude podřízena ministerstvu průmyslu a obchodu. Agentura se bude řídit dle programů schválených vládou a bude poskytovat investiční pobídky.

PRO OBCHOD S UKRAJINOU

Začátkem druhého prosincového týdne se na třech místech v republice konají konzultační dny s ředitelem zahraniční kanceláře CzechTrade v Kyjevě. Vždy se jedná o možnost hodinové komoditně zaměřené konzultace, v jejímž rámci bude firmám prezentován návrh doporučených kroků při vstupu firmy na zahraniční trh svyužitím služeb zahraniční kanceláře CzechTrade. Konzultace je také příležitostí k bližšímu seznámení s komoditou i firmou, což je předpokladem k účinnému prosazování obchodních zájmů dané firmy na zahraničním trhu. První z těchto konzultačních dnů se koná 8. 12. v Ostravě, v sídle Regionální hospodářské komory Ostrava, druhý se koná 9. 12. ve Zlíně, v sídle Obchodní a hospodářské komory ve Zlíně. Třetí z řady jsou České Budějovice, kde se tento den koná 10. 12. Místem konání konzultací je zde sídlo Jihočeské hospodářské komory.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Auta
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný…
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Technologie
Zotac uvádí krátkou GeForce GTX 1080 Ti s vodním chlazením, pro kompaktní highendová PC
OLED, QLED a Smart TV. Jaké jsou nejlepší televizory roku 2017?
Jak (ne)funguje propojení počítače s mobilem ve Windows 10 Fall Creators Update?
Mladí Číňané soutěží ve virtuálním tleskání prezidentovi, mají na to aplikaci
Volby.cz byly pod „hackerským“ útokem, tvrdí Český statistický úřad
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít