Profese - Kontakty - Informace

23. června 2003, 00:00 - admin
23. června 2003, 00:00

Moravskoslezské centrum pro podnikateleS cílem napomoci posílení postavení podnikatelských subjektů Moravskoslezského kraje zahájila společnost EURO SERVICE GROUP ve spolupráci s VŠB - Technickou univerzitou Ostrava, Ostravskou univerzitou a Sdružením pro obnovu a rozvoj Severní Moravy a Slezska realizaci projektu "Moravskoslezské centrum obecného vzdělávání drobných (samostatně výdělečně činných), malých a středních podnikatelů a jejich zaměstnanců".

Moravskoslezské centrum pro podnikatele

S cílem napomoci posílení postavení podnikatelských subjektů Moravskoslezského kraje zahájila společnost EURO SERVICE GROUP ve spolupráci s VŠB - Technickou univerzitou Ostrava, Ostravskou univerzitou a Sdružením pro obnovu a rozvoj Severní Moravy a Slezska realizaci projektu „Moravskoslezské centrum obecného vzdělávání drobných (samostatně výdělečně činných), malých a středních podnikatelů a jejich zaměstnanců“. Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Fondu rozvoje lidských zdrojů programu Phare 2000 a českým státním rozpočtem. Obecným cílem projektu je vybudovat infrastrukturu pro poskytování vzdělávacích, informačních a poradenských služeb, které jsou určeny především živnostníkům (OSVČ), začínajícím podnikatelům, malým a středním podnikatelům a jejich zaměstnancům. V rámci projektu se do konce července konají jednodenní šestihodinové vzdělávací kurzy týkající se podnikatelské problematiky. Kurzy probíhají ve větších městech Moravskoslezského kraje. Proexportní politika státu je kurz, který se koná v Českém Těšíně 24. 6. V Ostravě se 8. 7. koná kurz Zásady principu strategického řízení malé firmy. Frýdek-Místek bude 10. 7. hostit kurz Legislativní rámec drobného podnikání, Havířov 22. 7. kurz Daňová problematika podnikatele, v Karviné se bude konat 24. 7. kurz Výroční zpráva a zpráva o hospodaření, v Třinci to bude 29. 7. kurz Využití informačních technologií pro podnikání.

tel.: 558 628 880,

S premiérem do USA

Svaz průmyslu a dopravy pořádá v termínu 14. 7.-21. 7. 2003 podnikatelskou misi do USA, která bude doprovázet předsedu vlády ČR Vladimíra Špidlu při jeho oficiální návštěvě Spojených států amerických. Kromě Washingtonu navštíví delegace Houston ve státě Texas a pravděpodobně rovněž Baltimore ve státě Maryland. Mise je oborově zaměřena na firmy dodávající zařízení a technologie pro petrochemii a energetiku. Program a jednání jsou připravovány ve spolupráci s obchodně-ekonomickým úsekem Velvyslanectví ČR ve Washingtonu. S ohledem na krátký čas na přípravu nebude možné pro jiné obory zajistit jednání s partnery. Ve Washingtonu se členové mise setkají s představiteli inženýringových firem, v Houstonu se připravuje jednání s firmami Halliburton, Schlumberger, Philips-Conoco, s asociací PESA - Petrochemical Equipment Suppliers Association a dalšími.

tel. 224 934 088

Prezentace v Dánsku

Ve dnech 9. - 12. září 2003 se v největším skandinávském výstavním areálu v Herningu uskuteční dánský průmyslový veletrh, konající se pravidelně každé dva roky. Největší sekcí letošního ročníku bude sekce subdodávek, kde se očekává minimálně 250 vystavovatelů v 5 pavilonech. V rámci této sekce bude zástupce zahraniční kanceláře CzechTrade v Kodani prezentovat české firmy na stánku CzechTrade pod názvem Subdodavatelé z České republiky formou katalogů jednotlivých firem. Dánsko je tradiční průmyslovou zemí, patří však také k zemím s nejvyššími náklady na lidskou práci v Evropě. Pro zachování konkurenceschopnosti hledají dánské průmyslové podniky levnější subdodavatele v zahraničí. Veletrh Industri Messen je příležitostí tento zájem podchytit a oslovit a zaujmout svou nabídkou významné dánské průmyslové podniky. Po celou dobu veletrhu bude na stánku přítomen pracovník CzechTrade, který bude v přímém kontaktu s potenciálními zahraničními partnery a bude shromažďovat individuální kontakty pro účastníky katalogové výstavy. Cílem katalogové prezentace je zajistit možnost prezentace firmám prostřednictvím stánku CzechTrade a minimalizovat náklady českých firem spojené s prezentací na veletrhu.

tel.: 224 907 553

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Auta
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný…
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Technologie
OLED, QLED a Smart TV. Jaké jsou nejlepší televizory roku 2017?
Jak (ne)funguje propojení počítače s mobilem ve Windows 10 Fall Creators Update?
Mladí Číňané soutěží ve virtuálním tleskání prezidentovi, mají na to aplikaci
Volby.cz byly pod „hackerským“ útokem, tvrdí Český statistický úřad
Nvidia dává opět ke grafikám zadarmo hru Destiny 2, podporuje takto GTX 1080 a 1080 Ti
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít