PROFESE - KONTAKTY - INFORMACE

14. června 2004, 00:00 - admin
14. června 2004, 00:00

TURISTICKÁ CENTRA 2004Mezinárodní odborná konference o hotelnictví a turizmu Turistická centra 2004 se bude konat v hotelu Corinthia Towers v Praze 24. června. Podtitul názvu konference napovídá, čemu se toto odborné fórum bude především věnovat: Investiční příležitosti - nové výzvy a možnosti pro rozvoj podnikání, budoucí prosperita není možná bez dnešních investic.

TURISTICKÁ CENTRA 2004

Mezinárodní odborná konference o hotelnictví a turizmu Turistická centra 2004 se bude konat v hotelu Corinthia Towers v Praze 24. června. Podtitul názvu konference napovídá, čemu se toto odborné fórum bude především věnovat: Investiční příležitosti - nové výzvy a možnosti pro rozvoj podnikání, budoucí prosperita není možná bez dnešních investic.

Hlavním cílem konference je ukázat příležitosti pro investiční rozvoj podporující cestovní ruch, přispět k orientaci v možnostech financování těchto investic ze strukturálních fondů EU, seznámit účastníky s novými trendy v oblasti turistických center, zhodnotit význam a rozvojový potenciál těchto destinací v rámci Česka i Evropské unie, umožnit výměnu poznatků a zkušeností a na konkrétních příkladech z domova i ze zahraničí demonstrovat fungování a nové trendy v podpoře a rozvoji turistických center. Pozornosti neujde ani efektivita programů státní podpory cestovního ruchu v ČR a kvalita navazující funkční infrastruktury.

Konference je rozdělena do čtyř tematických částí. První blok bude věnován rozvoji cestovního ruchu v ČR v roce 2004, Společnému regionálnímu operačnímu programu (SROP) a možnosti čerpání prostředků z dalších fondů EU. Druhý blok se zaměří na rozvoj turistického ruchu v Praze a příklady turisticky atraktivních investičních projektů. Hlavním tématem třetího bloku bude konání kongresu ASTA v roce 2006 v Praze. V posledním bloku se účastníci seznámí se zahraničními zkušenostmi (Španělsko, chorvatsko, Maďarsko, Rakousko) a prostor bude věnován širší diskuzi pro případné objasnění konkrétních modelových situací.

O VNITROPODNIKOVÝCH CENÁCH Na 17. června je v sídle Hospodářské komory v Praze 9 připravený odborný seminář Problematika vnitropodnikových cen. Na semináři vystoupí odborníci společností Linklaters, Pri-cewaterhousecoopers Česká republika, s. r. o. a Martin Jareš, vedoucí samostatného oddělení daňových příjmů Ministerstva financí ČR. Program a přihlášku naleznete na http://www.icccr.cz/konf/seminar.ht ml?44 VYHLÁŠENÍ CENY INOVACE PRO ROK 2004 Při příležitosti konání konference ve dnech 5. a 6. května 2004 v Žitavě věnované aktivitám na poli inovačních technologií v příhraničí Svobodného státu Sasko, Vojvodství Wroclav a Karlovarského, Ústeckého a Libereckého kraje byla vyhlášena pro rok 2004 již podruhé Cena Inovace 2004. Jedná se o mezinárodní ocenění, které uděluje Euroregion Neisse–Nisa-Nysa pro podnikatele mající sídlo své organizace v tomto euroregionu. Patronát nad akcí převzalo prezidium Euroregionu Neisse-Nisa-Nysa. Cena Inovace 2004 se uděluje v kategoriích Nejlepší inovace (Best Inno-vation), Nejlepší partnerství (Best Partnership) a poprvé i kategorii Nejlepší spolupráce veřejného a soukromého sektoru (Best Public Private Partnership). Cílem je prostřednictvím těchto ocenění vyjádřit veřejné uznání malým s středním podnikům za vynikající výsledky dosažené v oblasti vývoje a uplatnění nových technologií v příhraničí Německa, Polska a ČR. O první dvě ceny se mohou ucházet malé a střední podniky se sídlem v Euroregionu Neisse-Nisa-Nysa. Ve třetí nové kategorii jsou žadateli opět malé a střední podniky spolupracující s orgány samosprávy a místní správy v přeshraničních regionálních projektech v celém euroregionu. Přihlášky k účasti v soutěži musí být odeslány v písemné formě na jednotném formuláři nejpozději na jednotlivá národní kontaktní místa do 15. srpna 2004. Účast v soutěži je bezplatná. V české části euroregionu je kontaktním místem, které přijímá přihlášky, Okresní hospodářská komora Liberec. tel.: 485100148, e-tnail: info@ohkliberec.cz www.ohkliberec.cz KIA HLEDÁ PARTNERY

Zástupci korejské automobilky Kia, která začne letos stavět u Žiliny nový

závod, začali hledat partnery v České republice. Investoři se zajímají nejen o firmy, jejichž činnost se týká výroby aut, ale také o společnosti nabízející leteckou dopravu, pracovní oděvy nebo o služby personálních agentur. Hospodářská komora okresu Přerov jako Informační místo pro podnikatele v Olomouckém kraji je s korejskými zástupci realizace projektu na Slovensku ve stálém kontaktu. V tuto chvíli přerovská komora obdržela informaci pro české firmy, že v průběhu června a července mají projektoví manažeři zájem přímo oslovit české firmy v oborech výroby plastových částí, větracích hadicí, bezpečnostních pásů, skleněných částí, volantů, větracích systémů, venkovních klik, zpětných a vnitřních zrcátek, ventilátorů a podlahových podložek. Firmy mají šanci vejít v kontakt se zástupci firmy Kia prostřednictvím databáze subdodavatelů, přičemž je nutno vyplnit předepsaný formulář, který je k dispozici na úřadě HK okresu Přerov.

Výstavba nového závodu za 700 milionů eur, který zaměstná až 2400 lidí a s produkcí 200 tisíc aut, začne v roce 2006.

tel.: 581210 205

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Chcete mít jako živnostník slušný důchod?
Rozhovor se zakladatelem Trip.market aneb jak si sestavit dovolenou podle vlastních představ
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Auta
I myslivci mají své sny. Bentley představuje lovecké…
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za minutu (komentář)
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Technologie
Tip: Lidl prodává nejlevnější kabel Lightning MFI pro iPhone a iPad
VR brýle Windows Mixed Reality dostaly podporu SteamVR. Získají katalog až 2000 her
Hodinky Misfit Command jsou trochu chytré a vydrží nabité celý rok
Vypnete lokalizační služby a vyjmete SIM. Android vás může sledovat i tak
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít