Profese - Kontakty - Informace

18. srpna 2003, 00:00 - admin
18. srpna 2003, 00:00

Po vstupu České republiky do Evropské unie bude pro mnohé české podniky mít mnohem větší důležitost certifikace kvality. Pomoci firmám a jejich vrcholovým manažerům v přípravě na tuto problematiku může seminář nazvaný Jakost a certifikace z pohledu vstupu ČR do EU, který se koná 25.

Kvalita pro Evropu

září v AYS, Krakovská 7, Praha 1. Cílem semináře je poskytnout praktické rady jak splnit podmínky evropského hospodářského prostoru v oblasti jakosti - hovořit se bude například o takových tématech, jako je dosavadní vývoj prokazování důvěryhodnosti českých firem při uplatňování se na trhu EU, certifikace jakosti jako výrazná konkurenční výhoda, vazba certifikace jakosti a ochrany spotřebitele, jakost produktů a hospodářský prostor, realizace systémů řízení jakosti a následná certifikace českých podniků, praktický návod „jak na to“ ad. Seminář je určen top a vyššímu managementu podniků, manažerům jakosti, pracovníkům zabývajícím se problematikou jakosti a certifikace, harmonizací technických norem s evropskými direktivami.

www.ays.cz

Kaiserštejnský palác k pronájmu

Hospodářská komora ČR v minulosti využívala pro svoji reprezentaci a důležitá jednání s významnými partnery jak z domácí, tak zahraniční politické a hospodářské scény Kaiserštejnský palác na Malostranském námětí. Zřejmě v souvislosti s koupí nového sídla komory v Praze-Vysočanech nyní Hospodářská komora uvažuje o tom, že již toto reprezentační zařízení nebude provozovat. Naznačuje to oznámení ze začátku srpna, že Hospodářská komora České republiky ve spolupráci s majitelkami objektu hledá provozovatele, nájemce, reprezentačních prostor Kaiserštejnského paláce. Zájemci o využití možnosti provozovat toto reprezentační místo v lukrativní části historické Prahy tak mají příležitost ucházet se o tento nájem.

tel. 724 613513

Cyklus odborných seminářů

V září začíná vzdělávací projekt, který je tvořen několika cykly odborných seminářů, které se budou konat v Praze, Brně a Ostravě. Zaměření tohoto projektu již naznačuje jeho název: „Malé a střední podniky na cestě do EU“. První cyklus začíná v září a budou v něm obsažena taková témata, jako: změna tržního prostředí a vytváření dlouhodobé strategie ve financování rozvoje firmy, řízení rizikového profilu firmy úvěrování malých a středních podniků (MSP), podnikový pohled na úvěrování MSP. V Praze se bude konat 16. září, v Brně 23. září a v Ostravě 30. září. Druhý cyklus je připraven na říjen. V něm budou rovněž tři dominantní témata: daňová harmonizace, podpůrné fondy EU a právní aspekty. V Praze se bude konat 10. října, v Brně 13. října a v Ostravě 21. října tohoto roku. Třetí cyklus je připraven na listopad, kdy se bude na semináři hovořit o nástrojích řízení kurzových rizik v období přibližování k Evropské unii, o exportním financování a o ostatních formách financování a pojišťování pohledávek a obchodu. Možnost zúčastnit se ho bude opět na třech místech v Praze 25. listopadu, v Brně 21. listopadu a v Ostravě 25. listopadu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Auta
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto,…
Kam se poděl Natural 95 a běžná nafta? Nikam, teď se značí E5 a B7
Kolik může stát Škoda Karoq „v plné palbě“? Klidně přes milion
Jaguar zvažuje nástupce modelu XK. Použil by upravenou platformu z F-Typu
Volkswagen chce závodit s elektrickým prototypem. Zřejmě zkusí Pikes Peak
Technologie
Tip: Jak odložit instalaci Windows 10 Fall Creators Update na pozdější dobu?
HP představilo pracovní konvertibilní tablet pro lidi pracující s nástroji firmy Adobe
Levněji to ještě nebylo. Office 365 na celý rok jen za 599 Kč
Až do soboty zdarma. Stáhněte si tahovou strategii Civilization III
Jdete zítra volit? Liftago, SmileCar a Rekola vás k urně svezou zadarmo
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít