PROFESE - KONTAKTY - INFORMACE

28. června 2004, 00:00 - admin
28. června 2004, 00:00

ZAČÍNÁ PÁTÝ ROČNÍK PODNIKATELE ROKU Pátý ročník soutěže Podnikatel roku v České republice vyhlásila společnost Ernst & Young. Soutěžící mohou nominovat jejich spolupracovníci, obchodní partneři nebo přátelé, popřípadě se mohou přihlásit sami. Poslední termín pro přijetí nominací je 30. září.

ZAČÍNÁ PÁTÝ ROČNÍK PODNIKATELE ROKU

Pátý ročník soutěže Podnikatel roku v České republice vyhlásila společnost Ernst & Young. Soutěžící mohou nominovat jejich spolupracovníci, obchodní partneři nebo přátelé, popřípadě se mohou přihlásit sami. Poslední termín pro přijetí nominací je 30. září. Podmínkou je, aby podnikatel aktivně působil ve vedení firmy, jež existuje nejméně tři roky a vloni měla alespoň 20 zaměstnanců. Navrhovaný kandidát musí být také alespoň desetiprocentním vlastníkem společnosti. Hlavními kritérii je růst obratu, zisku, počtu zaměstnanců v posledních třech letech. Posuzuje se také udržitelnost růstu a přihlíží se k možným rizikovým faktorům, jako například nadměrnému úvěrovému zatížení. N ovinkou letošního ročníku je podkategorie Technologický Podnikatel roku. V ní může soutěžit účastník, jehož firma působí v oblasti moderních technologií nebo je významným způsobem využívá. Hodnotit se bude stupeň integrace moderních technologií ve firemních procesech, jak ovlivňují úspěšnost podniku a dlouhodobá strategie jejich využívání. Ten, kdo získá titul Podnikatel roku 2004 v České republice, postoupí do celosvětového finále v Monte Carlu, které se uskuteční na jaře příštího roku.

NEJLEPŠÍ ŘEMESLNICKÝ UČEŇ Z MOSTU

I v letošním roce bude Okresní hospodářská komora v Mostě opět vybírat nejlepšího řemeslníka. Cílem je ocenit nejlepšího učně a v případě zájmu mu zajistit pracovní místo. V loňském roce komora vyhodnotila na návrhy ředitelů škol celkem jedenáct nejlepších učňů. Obdrželi Dobrý list komory a bylo jim nabídnuto pracovní místo. Systém vyhodnocování je poměrně jednoduchý. Ředitelé učilišť podají komoře návrhy učňů, kteří by mohli obdržet list. Vyhodnocování je průběžné. Sedm kritérií určuje, zda je to ten pravý. N apříklad po celou dobu by žák neměl mít na výročním vysvědčení horší stupeň z výcviku než chvalitebný. Hodnocení závěrečné praktické zkoušky by mělo znít výborný. „Závěrečné praktické zkoušky u navrhovaných žáků se účastní zástupce hospodářské komory, který pak doporučí udělení listu,“ vysvětlil způsob hodnocení předseda OHK Most Rudolf Jung. Počet navrhovaných není nijak omezen. Toto je v kompetenci ředitelů. Pokud mají více šikovných řemeslníků, mohou je navrhnout všechny. Diplom Dobrý list komory není záměrně spojen s další finanční odměnou či darem. Tento projekt je pilotním projektem mostecké hospodářské komory a v jiných městech se neuskutečňuje. Organizátoři připomínají, že práce řemeslníků je stále nedoceňována a narůstá počet vyučených, kteří pokračují ve studiu, aniž by své umění využili v budoucí práci. Letošní předávání diplomů je naplánováno na 28. června v Mostě v hotelu Murom.

MISE PODNIKATELŮ DO JAPONSKA, SINGAPURU A FILIPÍN

Hospodářská komora České republiky připravuje misi českých podnikatelů, která bude doprovázet předsedu české vlády Vladimíra Špidlu při jeho oficiální návštěvě Japonska, Singapuru a Filipín. Návštěva se uskuteční od 1. do 12. srpna 2004. Všechny tři země představují pro české vývozce zajímavé trhy. Perspektivní položky vývozu lze najít ve všech zbožových skupinách. Od potravin, spotřebního zboží až po výrobky strojírenské techniky a elektrotechniky. Program mise se v současné době projednává s českými zastupitelskými úřady a s místními partnery. Předpokládají se přijetí na úrovni vládních úřadů, společná podnikatelská fóra i individuální dvoustranná jednání podnikatelů. tel. 296 641 255, fax 296 641 257, e-mail: cernohlavek@komora.cz

OBOROVÉ PŘÍRUČKY V ELEKTRONICKÉ KNIHOVNĚ

V rámci projektu Informační místa pro podnikatele zahájila Oborová informační místa (OIM) tvorbu elektronické knihovny Oborových informačních příruček vztahujících se k podmínkám podnikání v jednotlivých živnostech v takřka všech odvětvích národního hospodářství. V úvodu každé příručky je zpravidla vymezen obor a formy podnikání. Následují technické požadavky na výrobky v oboru, prokazování způsobilosti pro výkon profesí v oboru, evropská a česká podnikatelská legislativa, značení CE, dále ekologické požadavky, BOZP, požární předpisy. Součástí příruček jsou i doporučení z oblasti řízení firmy a marketingu v podmínkách EU a informace o možnostech čerpání finančních prostředků z podpůrných programů, jakož i důležité regionální a oborové kontakty. Oborové informační příručky lze bezplatně nalézt v privátní části webové stránky Hospodářské komory České republiky, do níž získáte snadno přístup na základě registrace kontaktních údajů v záložce Registrace. Po přihlášení se objeví panel s nabídkou Oborové příručky. Příručky rozhodně nejsou vyčerpávajícím zdrojem informací, ale poskytují základní přehled o situaci v oboru. S dotazy, na které zájemci nenajdou odpověď, se lze obrátit na jednotlivá regionální informační místa pro podnikatele.

(zk)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř…
Galerie: Šemík, knedlík, mandelinka a další legendární autobusy z ČSSR
Nový Jeep Compass má za sebou testy IIHS. Obstál bez vyznamenání
Na dálnici D1 bylo spuštěno další úsekové měření. Je totiž potřeba vybrat více peněz
Porsche 718 Boxster a Cayman GTS se mohou pochlubit vyšším výkonem
Technologie
S cenami operačních pamětí to prý bude mizérie i příští rok, nedostatek čipů má trvat
Sdílení polohy na mapě láká další aplikace. Kde všude se můžete nechat sledovat?
Google převlékne Kalendář do Material Designu. Takhle bude vypadat
Seznamu se daří. Stejně jako Google žije primárně z reklamy
Tip: Jak získat Windows 10 Fall Creators Update co nejdříve?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít