Prodej Deltaxu neplatný?

27. září 2007, 16:28 - Ondřej Hergesell
27. září 2007, 16:28

T-Mobile versus Telefónica O2

Akvizice softwarové společnosti Deltax Systems, kterou před třemi týdny ohlásila Telefónica O2, bude možná zneplatněna a dosavadní majitelé budou zřejmě muset vrátit zhruba čtvrtmiliardu korun, kterou za prodej firmy inkasovali. Na Telefóniku je totiž vyhlášena exekuce kvůli sporu s konkurenčním T-Mobilem ohledně dluhu ve výši 1,8 miliardy za propojovací poplatky, jež Telefónika dosud T-Mobilu nezaplatila.
Vzhledem k tomu, že firma postižená exekucí nesmí nakládat se svým majetkem, považuje T-Mobile akvizici Deltaxu za neplatnou. „Domníváme se, že uvedená akvizice je porušením ustanovení exekučního řádu, neboť jestliže toto ustanovení výslovně zakazuje i tak relativně běžnou transakci, jakou je převod nemovitostí, považujeme za vyloučené, aby investici do nové společnosti v řádu stovek milionů korun bylo možno považovat za ,běžnou obchodní činnost´, kterou jako jedinou exekuční řád povoluje,“ řekla týdeníku EURO mluvčí T-Mobilu Martina Kemrová.
Spor mezi operátory se táhne od roku 2001, kdy Český Telecom, jenž byl předchůdcem dnešní O2, nezaplatil 898 milionů korun T-Mobilu na propojovacích poplatcích. Během šesti let se dlužná částka díky úrokům z prodlení vyšplhala na 1,8 miliardy, přičemž v červnu byla kvůli tomuto závazku uvalena na Telefóniku exekuce. Kvůli sporu nemůže Telefónica nakládat se svými nemovitostmi v Olšanské ulici v Praze 3, které hodlá rozprodat poté, co se přestěhovala do nových prostor.
Podle T-Mobilu tedy nesmí Telefónika provádět ani další operace, včetně akvizice Deltaxu. Kemrová říká: „Zvažujeme podání žaloby na neplatnost tohoto obchodu. Rozhodneme se během několika dní.“ Telefónica má však na transakci jiný pohled. „Na nákupu firmy, která rozšíří naše portfolio, nevidíme nic protiprávního, jedná se o rozšiřování majetku,“ říká Vlastimil Sršeň, mluvčí operátora. Na spornou sumu má prý Telefónica vytvořeny rezervy. „Celý postup T-Mobilu považujeme především za neobvyklý způsob konkurenčního boje,“ dodává Sršeň.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Auta
Subaru Impreza páté generace dorazila do ČR. Je to vážně…
Aston Martin V8 Vantage změnil tvář i motor. Je přeplňovaný a dodává ho Mercedes
Nejvlasatější auto světa na sobě vozí 100 kg lidských vlasů za dva miliony korun
Ekologův koutek: Volvo PV544 dostalo motor z tanku. A vypadá brutálně
BMW dá dvě turba na základní dieselový čtyřválec 18d a 20d. Pomůže to spotřebě
Technologie
10 tipů na nejlepší tablety pro práci i zábavu [Vánoce 2017]
ASLR je vinou chyby ve Windows 8/10 méně funkční než ve starším Windows 7
Intel chce z počítačů odstranit podporu legacy BIOSu, znefunkční to staré OS a hardware
Je plnohodnotný Skype příliš pomalý a přebujelý? Zkuste Skype Lite pro Android
Nejnovější produkt Elona Muska je… powerbanka Tesla
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít