Prodej či zrušení nepotřebné obchodní společnosti - Euro.cz

Přihlášení

Prodej či zrušení nepotřebné obchodní společnosti

, Pohunkova,
Prodej či zrušení nepotřebné obchodní společnosti
Komerční sdělení

Pokud máte ve svém vlastnictví obchodní společnost, kterou již nepotřebujete k podnikání a ani jiným účelům, je vhodné začít uvažovat o jejím prodeji či dobrovolné likvidaci a následném výmazu z Obchodního rejstříku.

Nepotřebných obchodních společností, ať už společností s ručením omezeným či společností akciových, má ve svém vlastnictví celá řada osob. Každý rok jim však z důvodu vedení takových firem vznikají určité náklady související s provozem a podáváním daňových přiznání či jiných povinných hlášení.

Řešením může být v takovém případě prodej nepotřebné společnosti nebo její zrušení, dobrovolná likvidace a následný výmaz z Obchodního rejstříku. Pro obě možnosti ale musí Vaše společnost splňovat následující podmínky:

  • řádně vedené účetnictví a řádné plnění daňových povinností
  • bezdlužnost vůči státu i vůči soukromým osobám
  • neprobíhají žádné soudní či jiné spory ohledně majetku společnosti či jejich závazků a pohledávek

 Schůzka

Pokud je Vaše společnost navíc plátcem DPH, pak má na trhu určitou hodnotu a je vhodné uvažovat o jejím prodeji. Vhodným partnerem pro takový prodej je poradenská společnost Profispolečnosti.cz s.r.o., která zajistí veškerou administrativu spojenou s převodem Vaší nepotřebné firmy na nového klienta. Více informací o prodeji nepotřebných společností se dozvíte zde.

V případě, že Vaše společnost není plátcem DPH, je vhodné využít profesionální služby dobrovolné likvidace firmy, která povede k jejímu výmazu z Obchodního rejstříku. Celý proces likvidace za Vás rovněž provede firma Profispolečnosti.cz a to s garancí právních služeb od nezávislého advokáta.

Profispolečnosti.cz jsou tím pravým partnerem pro Vás, mimo prodeje a likvidace nepotřebných firem se zabývají rovněž komplexními korporátními službami – od založení firmy, změny v obchodním rejstříku až po zajištění advokátních, notářských, účetních a daňových služeb.