Proč jsou hotovostní půjčky dražší než ty vyřízené online? - Euro.cz

Přihlášení

Proč jsou hotovostní půjčky dražší než ty vyřízené online?

, red,
Proč jsou hotovostní půjčky dražší než ty vyřízené online?
Zdroj: Půjčka-dnes.cz
Komerční sdělení

Půjčku dnes lze získat šitou na míru vašim potřebám co se týče doby splácení, velikosti splátek či velikosti samotné půjčené částky. Někteří lidé ale mají specifické požadavky na způsob, kterým peníze od poskytovatele dostanou. U hotovosti si však můžete tzv. naběhnout.

Za co si u hotovostní půjčky připlatíte?

Ne každý má zřízený online bankovní účet, jakkoliv se to může zdát neobvyklé. Nebo takový účet sice žadatel o půjčku má, ale každý obnos, který na něm přistane, putuje do kapes exekutorů. V těchto případech přichází na řadu hotovostní půjčka, kterou dostanete vyplacenou přímo na ruku. Ta má svoje výhody ale i nevýhody zejména v podobě vyššího úroku či RPSN.


Dnes se zdá skoro nemožné existovat bez připojení k internetu a přehledu o financích online. Mnohdy ale neexistuje lepší možnost, než si nechat půjčit bez převodu na účet v hotovosti. Hodí se to v momentě, kdy chcete například získané peníze uchránit před nenechavýma očima (a rukama) rozvodových právníků. Do banky si pro hotovostní půjčku nechoďte, nedočkáte se jí. Jedná se vždy o
nebankovní úvěr. Výhodou však je, že nemusíte nikde nic složitě vysvětlovat.

Náklady rostou

Hotovostní půjčka samozřejmě neznamená, že veškeré informace si poskytovatel poznamená do deníčku. Podepsáním smlouvy o hotovostním úvěru vám vznikne u dané společnosti půjčkový účet. Jeho vedení samozřejmě něco stojí, což se promítne do splácené částky.

Poplatky vznikají také za každou splátku v hotovosti, nehledě na nutnost fyzicky se dostavit na pobočku. To, že si firma musí držet zaměstnance na fyzicky dostupném místě, zvyšuje náklady za hotovostní úvěry. Některé firmy kamenné pobočky nemají a nabízejí rozvoz peněz přímo domů. Situace je ale prakticky stejná z pohledu zájemce – za všechny služby okolo hotovostní půjčky zaplatíte peníze navíc.

Pozor na dobu splácení a podmínky půjčky

I když výhody hotovostní půjčky se mohou zdát velmi lákavé, běžná online půjčka má stále v mnohém navrch. Jednak je třeba říci, že velké částky vám v hotovosti nepůjčí prakticky nikdo. Nejvyšší nabídky hotovostních půjček se pohybují okolo 100 tisíc korun. Většinou se ale jedná spíše o několik tisícovek, či dokonce stovek. S tím také souvisí velmi krátká doba splatnosti. U hotovostních půjček očekávejte nutnost splatit celou částku s úroky i poplatky během několika týdnů nebo dní. Poplatkům neuniknete ani tehdy, pokud se vám podaří sehnat částku dříve. Zaplacení všech administrativních poplatků je požadováno často již během první splátky.

Mrkněte na RPSN

Při výběru hotovostní půjčky tedy dávejte dobrý pozor na dobu splatnosti a podmínky splácení. Stačí se někdy opozdit o jeden den a celá částka může několikanásobně narůst o velké penále. Skutečnou sumu poplatků zjistíte z RPSN, které by mělo být jasně uvedeno v informacích od poskytovatele. Jedná se o procento z půjčené částky, které zaplatíte navíc. Kromě úroku jsou do něj započítány veškeré poplatky, které u hotovostních půjček tvoří výraznou část splátek.