Pro profesionály i sváteční řidiče

23. dubna 2007, 00:00 - admin
23. dubna 2007, 00:00

NOVÝ POJISTNÝ PRODUKT Od chvíle, kdy automobil před 110 lety zabil prvního člověka, má už na kontě 25 milionů obětí. To znamená, že na silnicích zemřelo tolik lidí, kolik jich dnes žije dohromady v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. V reakci na situaci na českých silnicích uvádí pojišťovna AMCICO AIG Life na trh produkt AMCICO-Řidič.

NOVÝ POJISTNÝ PRODUKT Od chvíle, kdy automobil před 110 lety zabil prvního člověka, má už na kontě 25 milionů obětí. To znamená, že na silnicích zemřelo tolik lidí, kolik jich dnes žije dohromady v Česku, na Slovensku a v Maďarsku.

V reakci na situaci na českých silnicích uvádí pojišťovna AMCICO AIG Life na trh produkt AMCICO-Řidič. Jde o ojedinělý pojistný program na českém trhu, který je zaměřený na pokrytí nejvážnějších rizik spojených se silničním provozem.

Tento produkt nabízí pojistné krytí všem účastníkům silničního provozu, ať už se účastní dopravy přímo jako řidiči motorového vozidla nebo jako chodci, spolujezdci či cyklisté. „Přestože produkt nabízí pojistné krytí všem účastníkům silničního provozu, očekáváme, že největší zájem vzbudí u profesionálních řidičů,“ uvádí manažer úrazového pojištění pojišťovny AMCICO AIG Life Pavel Souček.

Produkt zahrnuje šest úrovní pojistného plnění, všechny nabízejí pojistnou ochranu proti nejzávažnějším následkům dopravních nehod (smrti a trvalé invalidity) a jsou nastaveny tak, aby poskytly různé úrovně pojistného krytí na základě potřeb klienta.

Pomoc z tohoto pojištění se nevztahuje pouze na úrazy v důsledku dopravní nehody, ale i na ty, které nevzniknou v souvislosti se silničním provozem. Produkt je zaměřen na konkrétní cílovou skupinu a nabízí pojistnou ochranu s výjimečným pojistným plněním.

Podle generálního ředitele uvedené pojišťovny Daniela Martínka nestačí při jízdě po silnicích doufat ve vlastní schopnosti. „I když si říkáte, že jezdíte bezpečně, na silnicích se pohybují i ostatní, kteří bezpečně jezdit nemusí,“ varuje Martínek.

Jak dále uvedl, v případě, že jeden ze dvou živitelů rodiny utrpí vážný úraz s trvalými následky, je nereálné, aby si rodina udržela dosavadní životní standard. „Proto je na tento druh pojištění třeba nahlížet zejména jako na projev odpovědnosti daného jedince vůči jeho blízkým,“ upozorňuje Martínek.

K postoji české veřejnosti k úrazovému pojištění dodává zajímavý postřeh obchodní ředitel této pojišťovny Martin Brůha. „Velmi mnoho lidí si pro sebe opakuje, že úrazové pojištění nepotřebuje. Přitom většina z nich má na svém domě hromosvod nebo jističe, vozí v autě rezervní pneumatiku, schovává si účtenky od nákupů dražšího zboží,“ uvádí.

Jinými slovy - každý používá nějakou ochranu před nahodilým nebezpečím, jenom tomu neříká pojistná ochrana. „Má tak ochráněnu většinu spotřebních věcí, vlastní zdraví však ochráněno nemá,“ dodává.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Nejlevnější 4K OLED televize se slevy nedočkala, ale dostane k ní zdarma PS4 Pro
Edge se právě naučil automaticky vyplňovat formuláře [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít