Příprava na čerpání z fondů EU postoupila

05. dubna 2004, 00:00 - (šr)
05. dubna 2004, 00:00

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) učinilo zásadní krok potřebný k čerpání peněz z EU. Schválilo totiž programový dodatek Společného regionálního operačního programu (SROP), což je jeden z programů nabízejících využití unijních dotací. Podle mluvčího MMR Petra Dimuna se vyhlášení prvních výzev k předkládání projektů očekává 1.

května. SROP je tak prvním z pěti operačních programů, které mají schválen tento základní dokument. Dodatek obsahuje zcela konkrétní informace pro předkladatele projektů, jako jsou například zaměření finanční podpory na konkrétní typy projektů, výčet možných předkladatelů projektů, typy nákladů, které bude možno financovat či kritéria hodnocení projektů.

INFORMACE NA WEBU I NA ÚŘADECH

Pokyny pro žadatele a řada dalších informací budou zveřejněny na stránkách www.strukturalni-fondy.cz zatím v pracovní verzi, v plné verzi pak do 15. dubna 2004. Ministerstvo i všechny kraje jsou podle Dimuna připraveny poskytnout kvalitní konzultační a poradenskou službu předkladatelům projektů zejména v úvodní fázi jejich přípravy. Slibují i pomoc při zmapování možnosti čerpání i z jiných finančních zdrojů, než nabízí SROP (další operační programy či národní dotační tituly). Specializovaná pracoviště krajských úřadů mohou poradit především ve fázi finálního zpracování projektů. „Jsou to zároveň ti pracovníci, kteří projekty přijímají a hodnotí dle kritérií schválených v dodatku SROP. Pro projekty cestovního ruchu nadregionálního dosahu plní tuto službu odbor rozvojových programů v cestovním ruchu MMR,“ doplnil mluvčí MMR.

SEMINÁŘE VE VŠECH KRAJÍCH

Pro zájemce o informace připravilo MMR ve spolupráci s kraji sérii seminářů, kde se účastníci dozví již ve velmi konkrétní podobě, jak připravit projekt pro podání do programu SROP. První ze seminářů již proběhl v Ústí nad Labem, další budou během dubna následovat v sídlech krajských úřadů ve všech krajích (viz rámeček vpravo nahoře). Výběr účastníků a pozvánky zajišťuje krajský úřad příslušného kraje. Zde se tedy mohou zájemci přihlásit. Účast na seminářích je bezplatná, omezená pouze kapacitou sálu. Kontakty na jednotlivé pracovníky zodpovědné za přípravu seminářů lze najít na již zmíněných webových stránkách. SROP nabízí podporu rozvojovým projektům, které v regionech ČR napomohou k dosažení trvalého hospodářského růstu i růstu kvality života obyvatel regionů. Příjemci dotací z programu SROP budou kraje, obce, mikroregiony (resp. svazky obcí), ale i podnikatelé a neziskové organizace. V rámci SROP má být poskytnuto 31,24 procenta všech prostředků ze strukturálních fondů, které k nám v období 2004-2006 mohou plynout. Zbylé prostředky budou financovány prostřednictvím dalších operačních programů zaměřených na průmysl, zemědělství, životní prostředí, dopravu a lidské zdroje.

DATA SEMINÁŘŮ

Brno 6. 4. Jihlava 7. 4. Olomouc 13. 4. Ostrava 14. 4. Liberec 19. 4. Pardubice 20. 4. Zlín 20. 4. Hradec Králové 21. 4. Praha - Střední Čechy 22. 4. České Budějovice 26. 4. Plzeň 28. 4. Karlovy Vary 29. 4

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy budou Vánoce a vánoční prázdniny?
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Cnews FM: Sžili jsme se s Firefoxem Quantum, nebo jsme ho vyhodili z okna? [podcast]
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít