Přijďte zkusit pravé Bio!

14. října 2010, 12:29 - kmb, TZ Pod Platany
14. října 2010, 12:29

Milí čtenáři, protože naše další číslo, které naleznete v pondělí na stáncích se věnuje fenoménu biopotravin, dovolujeme si Vás pozvat na další díl Farmářských trhů, které se konají už tuto sobotu. Nasaďte si teplé prádlo, oblékněte pláštěnku, obujte gumáky a přijďte do parku na zabíjačku. Ale pozor, tohle české BIO v podobě light jitrnic a ovárku se musí zapít, tak nejlépe bez auta!

Foto: archív Profit

KDY a KDE: Karlínské farmářské trhy se konají 16.10 na Karlínském náměstí, Praha 8, v okolí kostela sv.Cyrila a Metoděje, sobota 7:30 – 14h. Metro B /Křižíkova/, metro C,B /Florenc/, tram 8, 24, tunel pro pěší v Thámově ulici mezi Karlínem a Žižkovem, dostatek parkovacích míst (bez modré zóny)

Čeká nás zřejmě nepěkné počasí, ale báječný program. To první nemá cenu komentovat, můžeme jen doporučit sledovat aktuální předpovědi počasí a vzít si deštník. To druhé je ovšem věc, nad kterou srdce každého Čecha plesá a zmítá se v předtuše velkých gourmetských rozkoší. Jo, bude velká Karlínská zabíjačka!

A protože areál Karlínských farmářských trhů je obrovský, budeme mít vlastně zabíjačky dvě. Nalevo od vchodu sv.Cyrila a Metoděje vám řeznictví a uzenářství TORO, specialista na vepřové, nabídne pečené marinované selátko, jitrnice, ovárek a také polévku prdelačku z jelítek, s česnekem a s bramborama. Wow! (kdo si chce odnést polévku domů, musí si přinést nádobku).

Na straně druhé, řeznictví a uzenářství Kozel z Týna nad Vltavou, nabídne pro změnu jitrnice, jelita, ovar a uzené jazyky. Všechno teplé, ohřáté v kotlích, s chlebem a nebo s sebou na doma.

Pít budeme pivo s Rohozce a nabídku panáčků v širokém ovocném rozpětí od hrušky, přes meruňky, kdoule až po švestky nám nabídnou palírny Žufánek a Bohdaneč.

Minule jsme konstatovali, že přišel čas zásobit se zeleninou na zimu. Ano, všeho tady bude opět dostatek. Brambor, kořenové zeleniny, zelí, kapusty, cibule i česneku. Bude i ovoce s převahou jablek a hrušek. A bude i řada dalších zavedených komodit, i když u hub si nejsme jisti těmi z lesů. Karlínskou premieru budou mít Blučinské domácí těstoviny a z Jižní Moravy přivezou i kořenící směsi pro děti bez glutamátů, jen z bylinek. Budou i léčivé klášterní bylinné sirupy a vrátí se i hrozně drahé ale hrozně dobré čokoládové lanýže.

Pomalu se blíží dušičky, a tak květinářství Andrea, zahradnictví Zvotoky i Krušnohorské chryzantémy nabídnou kromě skalniček, keřů, cibulek, rostlin a květin i vazbu věnců. Kdo z Vás každoročně chodí uctít na hřbitov památku svých zesnulých, počítejte s tím, že na sobotu 30.10. chystáme malý veletrh chryzantém a květin, které jsou krásné a dobře snášejí i bílá chladná rána.

Příjďte, v Karlíně bude nejen zabíjačkové veselo ale jako vždycky hezky a dobře i když nejspíš trochu mokro.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Co je dobré vědět o otcovské dovolené po porodu v roce 2018?
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Týdeník Euro z vydavatelství Mladá fronta vydává speciál Top advokátní kanceláře 2017
Auta
Aston Martin V8 Vantage změnil tvář i motor. Je přeplňovaný…
Nejvlasatější auto světa na sobě vozí 100 kg lidských vlasů za dva miliony korun
Ekologův koutek: Volvo PV544 dostalo motor z tanku. A vypadá brutálně
BMW dá dvě turba na základní dieselový čtyřválec 18d a 20d. Pomůže to spotřebě
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber vypustí do ulic 24 tisíc aut bez řidiče
Technologie
Je plnohodnotný Skype příliš pomalý a přebujelý? Zkuste Skype Lite pro Android
Nejnovější produkt Elona Muska je… powerbanka Tesla
Microsoft experimentuje s vyhledáváním ve Windows. Co možná nabídne Redstone 4?
Opera Dev umožňuje zpřehlednit nabídku se seznamy otevřených a zavřených stránek
„Dobře vaří, ale jsou drazí.“ Mapy.cz přidávají hodnocení firem
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít