Přicházejí bezplatné kurzy pro podnikatelky

13. srpna 2007, 00:00 - TOMÁŠ STINGL
13. srpna 2007, 00:00

VZDĚLÁVACÍ KAMPAŇPo prázdninách startuje ojedinělý projekt vzdělávání českých žen. Kurzy financované z evropských peněz jsou určeny nejen zaměstnankyním, ale také podnikatelkám. Ty mají učit „tržní gramotnosti“. Účast je zdarma, hrazeno je navíc třeba i hlídání dětí v době výuky.

VZDĚLÁVACÍ KAMPAŇ Po prázdninách startuje ojedinělý projekt vzdělávání českých žen. Kurzy financované z evropských peněz jsou určeny nejen zaměstnankyním, ale také podnikatelkám. Ty mají učit „tržní gramotnosti“. Účast je zdarma, hrazeno je navíc třeba i hlídání dětí v době výuky.

Ženy, které chtějí začít podnikat nebo již podnikají, mají právě teď výbornou šanci zlepšit své předpoklady. Mohou se totiž přihlásit do vzdělávacího kurzu, který se uskuteční v akademickém roce 2007/2008. Studium začíná v září. To nejpříjemnější je, že kurz je zcela zdarma.

Kurz pro 160 žen z celé České republiky (mimo obyvatelek Prahy) bude probíhat souběžně v osmi velkých českých a moravských městech - v Praze, Plzni, Liberci, Pardubicích, Brně, Ostravě, Olomouci a Českých Budějovicích. Za podpory Evropského sociálního fondu jej ženám nabízí obecně prospěšná společnost Prosperita. „Náplní kurzu bude celkové vzdělávání v oblasti tržní gramotnosti,“ uvádí mediální zástupkyně společnosti Jana Popovičová.

NAUČÍTE SE PRÁVO I MARKETING

Vzdělávací kurz „Uplatnění žen na trhu práce“ je určen všem ženám v aktivním věku. Jedna jeho větev směřuje k ženám podnikatelkám, druhá k zaměstnankyním - budoucím i těm současným. Jednotlivé semináře jsou nastaveny tak, aby bylo možno navštěvovat obě větve současně.

V základním balíčku tržní gramotnosti se objevují taková témata jako komunikační, prezentační, manažerské a obchodní dovednosti, ekonomické myšlení, právní povědomí, základy marketingu. Tato témata se při seminářích pro podnikatelky probírají podrobněji a přidávají se další: projektový managment, PR a mediální komunikace, manažerské dovednosti. Kurz podnikatelské větve navíc nabízí i příležitost získat profesionální zpětnou vazbu na vlastní projekty - podnikatelské záměry účastnic. Rozsah kurzů pro obě skupiny se proto logicky liší - pro ženy zaměstnankyně představuje osm vyučovacích dnů, pro ženy podnikatelky celkem patnáct, vždy po osmi hodinách. V praxi to znamená jeden až dva dny výuky v měsíci.

POSPĚŠTE, MÍST BUDE MÁLO

Díky podpoře evropských fondů je kurz zcela zdarma a bezplatné jsou i náklady spojené s jeho účastí, včetně proplacení hlídání dětí, ubytování a stravování. „Snahou realizátorů projektu je mimo jiné i to, aby na výuku ekonomicky i prakticky dosáhly všechny ženy, pro které bude jeho absolvování znamenat klíčovou změnu v jejich profesním životě,“ podotýká k tomu Popovičová. Ženy podle ní na rozdíl od mužů bývají nejen přístupnější a otevřenější konstruktivní kritice, ale také často samy hledají cesty, jak svou situaci na trhu práce zlepšit. „Statistiky dokazují, že jsou mnohem více ochotné vzdělávat se a získávat nové zkušenosti i pracovní uplatnění,“ připomíná Popovičová. Ta zároveň upozorňuje, že počet míst v kurzu je limitován. Proto by si zájemkyně měly pospíšit. Nábor účastnic bude kulminovat v nejbližších týdnech.

CO JE TRŽNÍ GRAMOTNOST?

Tržní gramotnost je soubor dovedností a znalostí, bez nichž se nelze úspěšně uplatnit na trhu práce. Ať už jako zaměstnanec, nebo jako podnikatel. K tržní gramotnosti patří zajištění firemní prezentace, schopnost pracovat s médii, osvojení si informací ohledně trendů globální ekonomiky, způsobilost uplatnit v praxi projektové myšlení a podobně.

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Další informace o projektu a postupu, jak se do něj přihlásit, najdete na webových stránkách www.prosperita-ops.cz. Podrobnější dotazy lze položit též telefonicky na čísle 242 480 242 či e-mailem na adresu info@prosperita-ops.cz.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
Auta
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik…
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Technologie
8 smartphonů do 10 000 Kč: kompakt, phablet, odolňák i vlajková loď [Vánoce 2017]
Robot Atlas je zase mrštnější. Podívejte, jak udělá salto (video)
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Procesory ARM proráží už i v superpočítačích. Na ThunderX2 s jádry Vulcan sází sám Cray
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít