Prezidentský maňásek ve spárech dravců

23. února 2009, 10:08 - Eva Jarešová
23. února 2009, 10:08

Muže v čele USA prý ovládá bývalý Carterův poradce

Nový americký prezident Barack Obama je jen poslušnou loutkou, kterou umně vodí tajná klika bankéřů a vlivných stínů v čele se Zbigniewem Brzezinskim, bývalým poradcem prezidenta Jimmyho Cartera. Pokud jde o všechny prezidentské kandidáty v historii, hrozivější a hanebnější než Obama byl jen Aaron Burr, jeden z amerických viceprezidentů na začátku 19. století. Nový muž v čele světové velmoci, mimochodem zaručený bisexuál, také silně evokuje fašismus a kult osobnosti spjatý s italským diktátorem Benitem Mussolinim. Zdají se vám předchozí tvrzení jako nebetyčné pitomosti? Možná, především jde ale o pouhý zlomek názorů, které zastává americký novinář a historik Webster Tarpley.

Perspektivní jedinec Vzorného absolventa Princetonské univerzity Tarpleyho, který studoval v Itálii, by asi bylo až příliš snadné odbýt jako pouhého pomatence, který si užívá záře reflektorů. Řada lidí ale za velkou „slabinu“ jeho konspiračních teorií považuje přinejmenším jejich detailní propracovanost a nabubřelý slovník.
S tím, jak se Obama před měsícem ujal prezidentské funkce, vzrostl o Tarpleyho mnohdy těžko uvěřitelné teorie zájem. Je ale pravda, že jeho soudy jak v knižní podobě, tak i na serveru YouTube vešly ve známost už dřív. Tarpley je totiž spoluautorem neautorizované biografie prezidenta George Bushe staršího, sám pak napsal publikaci o údajně pravém pozadí útoků z 11. září, které podle něho byly zosnovány nebezpečnou sítí vojensko-průmyslových korporací a tajných služeb. Velkou část pozornosti Tarpley zaměřil na prvního amerického prezidenta tmavé pleti už zhruba před rokem. Stručně vyjádřeno, Tarpley se domnívá, že Baracka Obamu si ještě za jeho studií na Kolumbijské univerzitě před více než pětadvaceti lety vyhlédl Brzezinski jako perspektivního jedince. Během následujících let do něho potichu investoval politický a finanční kapitál a vštípil mu ty správné světonázory.
„To je na Obamově životopisu to zajímavé. Jsou tam ony ztracené roky, kdy nikdo pořádně neví, co dělal. Nejsme si dokonce ani jisti, kde byl,“ uvedl Tarpley loni v květnu v rozhovoru s nizozemským novinářem Daanem de Witem a dodal: „Nelze to pozorovat s jistotou, protože Obama vám ve svých pamětech Dreams From My Father o sobě říká všechno – o marihuaně, kokainu, téměř i heroinu – pokud ale jde o Kolumbijskou univerzitu, neřekne vám nic. Je to samozřejmě nepochopitelné, protože proč by vám říkal o marihuaně a kokainu, které jsou špatné, a ne o své kariéře? O báječné prestižní Kolumbijské univerzitě, která patří do Ivy League, neříká nic.“

Imperialismus po plastice Každopádně tvrdá práce se podle historika vyplatila a nyní má supertajný spolek jestřábů, v němž kromě Brzezinskiho seniora údajně figurují i jeho dva synové a finančník George Soros, začít sklízet její plody. Jak? Změnou geopolitiky, k níž se v USA prý schyluje. Programem současné administrativy má být vedení válek. S nadsázkou řečeno půjde o „imperialismus po plastice“. Namísto Iráku, Íránu a Sýrie se mají napříště terčem Washingtonu stát Rusko, Čína, Súdán a Pakistán. Opomíjet nelze ani Indii a Japonsko. Číňany je především nutné vystrnadit z Afriky a zbavit je přístupu k súdánským ropným zásobám. Brzezinski by pak údajně rád viděl nejlidnatější stát světa izolovaný a v situaci, kdy se pro ropu bude muset vydat do sibiřských vrtů ruského souseda. Jinak řečeno plánem má být poštvání jedné velmoci proti druhé. To Rusko a Čínu zničí a americko-britská dominance může pokračovat dalších sto let. Těžko k uvěření? Tarpley se také domnívá, že nás brzy čeká „polská krize“ jako obdoba oné kubánské z počátku šedesátých let, která vznikla kvůli rozmístění sovětských raket v Karibiku. Půjde o krok ke třetí světové válce. Záměrně rozjitřit vztahy s Ruskem mělo i vyhlášení nezávislosti Kosova a dopadení bosenskosrbského vůdce Radovana Karadžiče. „Máme tady určitý posun. Namísto imperialismu s pravicovými hesly je tu imperialismus se slogany levicovými. Ale obsah je buď stejný, nebo podle mě ještě horší,“ domnívá se Tarpley.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
DVB-T2 již pro 83 % domácností. Nové pokrytí hlásí Černá hora a Lysá hora
Objevil se první dvoujádrový Ryzen, vzorek mobilního čipu s GPU Radeon Vega 3
Samsung udělá z mobilů ještě lepší počítače. Na Galaxy S8 a Note8 poběží Linux
Nejlepší protipirátská ochrana Denuvo padla. Cracky vznikají ještě v den vydání her
Podle výrobců grafik ještě těžní mánie nekončí, vydrží prý minimálně do konce roku
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít