Přetahovaná o vývojáře aplikací. Huawei nabízí více peněz než Google - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Přetahovaná o vývojáře aplikací. Huawei nabízí více peněz než Google

,

Čínská společnost Huawei se snaží motivovat vývojáře, aby své aplikace nabízeli na jeho nové platformě AppGallery. Ta nahrazuje běžněji používaný Google Play Store, k němuž Huawei nemá kvůli americkým obchodním restrikcím přístup. Číňané nabízejí vývojářům větší podíl z prodejů než Google či Apple.

Huawei láká vývojáře na až 100procentní podíl z prodeje výukových, zábavních, finančních a dalších aplikací. V kategorii her vývojářům připadne až 85 procent z každého prodeje, uvádí web Xda-developers. Nabídka ovšem platí jen prvních dvanáct měsíců po podpisu smlouvy.

Následující rok budou platit z pohledu vývojářů mírně horší podmínky. I poté ale dostanou více, než nabízí americká konkurence. Z prodejů Google Play Store získají developeři 70 procent, stejný podíl nabízí také Apple. Nabídka platí jen pro vývojáře mimo pevninskou Čínu. Místní developeři si rozdělí zisk s Huawei rovným dílem.

Americká vláda umístila Huawei na černou listinu s odkazem na národní bezpečnost loni v květnu. Washington firmu podezřívá ze spolupráce s čínskou vládou, to ale Huawei opakovaně odmítá. 

Kvůli obchodním restrikcím přišla Huawei s alternativami pro běžněji používané aplikace, často z dílny Google. Kromě AppGallery používají nové modely telefonů systém Harmony OS, který nahrazuje systém Android. Do vývoje vlastních aplikací již firma investovala přes miliardu dolarů.

Google a další stovky společností i přesto chtějí s Huawei spolupracovat. Požádaly proto administrativu Donalda Trumpa o výjimku. Google podal žádost již před několika měsíci, její podání ale potvrdil až nyní.

Zdroj: xda-developers.com, gsmarena.com

Přetahovaná o vývojáře aplikací. Huawei nabízí více peněz než Google
5 (100%) 1 hlasování
Diskuze