Přes 160 japonských firem na Česko japonských technologických dnech

25. května 2010, 04:20 - <a target="_blank" href="http://www.businessinfo.cz">BusinessInfo.cz</a>
25. května 2010, 04:20

Už pátý ročník Česko Japonských technologických dnů pořádá 25. května 2010 agentura CzechInvest v Tokiu. Pozvání přijalo na 160 japonských firem a organizací, další bezmála tři desítky podnikatelů a zástupců technologických sdružení a státní správy dorazily z České republiky.

Tokio

Autor: Flickr.com

Hlavní součástí technologických dnů jsou jednání nad konkrétními projekty spolupráce mezi japonskými a českými společnostmi. Pátý ročník Dnů se zaměřil na energetiku, nové technologie, zelené technologie a na vesmírný výzkum. Na programu byl i podpis smlouvy mezi Czech Space Alliance a japonskou organizací JASPA, která podpoří spolupráci obou zemí právě v letectví a kosmonautice.

„Investovat v České republice korunu do vývoje dává stejné výsledky, jako investovat do vývoje jeden dolar ve Spojených státech,“ zdůraznila na úvod semináře Miroslava Kopicová, ministryně školství, tělovýchovy a mládeže České republiky. „A konkrétní důvody, proč u nás investovat – protože jsme dobří.“

„Česká republika patří mezi japonskými společnostmi mezi nejoblíbenější lokality v Evropě. Vloni jsme mezi našimi členy udělali průzkum, který ukázal, že Česká republika je pro japonské podnikatele třetí nejlepší lokalitou pro další rozvoj v horizontu pěti až deseti let,“ zdůraznil na úvod Hiroaki Ishii, vice president organizace JETRO.

„Svět se pomalu vzpamatovává z globální krize. Situace v Řecku ale ukazuje, že zotavení může být ještě složité. Jsou to ale investice moderních technologií, které zajistí budoucí prosperitu. Proto jsem velmi rád, že se tu setkáváme nad tématy jako je vesmírný výzkum, moderní technologie nebo šetrná energetika,“ říká, Yoshimitsu Kobayashi, president a generální ředitel Mitsubishi Chemical Holdings Corporation a spolupředseda Výboru pro Evropu japonské obchodní organizace Keidanren.

„Svět dnes stojí před problémy, které jsme ještě před několika lety v podstatě ani neznali. Globální oteplování, zvyšující se věk populace – abych jmenovala jen některé. Pro nové problémy potřebujete nové technologie. Takové, jejichž vznik můžou dnešní Technologické dny podpořit,“ uvedla Chinami Nishimura, viceministryně zahraničních věcí Japonska.

„Japonské investice prošly v posledních letech výraznou změnou. Namísto výrobních závodů si Českou republiku stále častěji vybírají pro investice do výzkumu a vývoje. Namátkou třeba nedávné rozhodnutí společnosti Olympus otevřít v Přerově centrum pro výzkum lékařských nástrojů. Technologické dny tomuto vývoje výrazně pomáhají,“ říká Jaromír Novotný, velvyslanec České republiky v Japonsku.

Více na BusinessInfo.cz.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
DVB-T2 již pro 83 % domácností. Nové pokrytí hlásí Černá hora a Lysá hora
Objevil se první dvoujádrový Ryzen, vzorek mobilního čipu s GPU Radeon Vega 3
Samsung udělá z mobilů ještě lepší počítače. Na Galaxy S8 a Note8 poběží Linux
Nejlepší protipirátská ochrana Denuvo padla. Cracky vznikají ještě v den vydání her
Podle výrobců grafik ještě těžní mánie nekončí, vydrží prý minimálně do konce roku
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít