Před rizikem nájemníků neplatičů vás ochrání služba garantovaného nájmu, co obnáší? - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Před rizikem nájemníků neplatičů vás ochrání služba garantovaného nájmu, co obnáší?

, Pohunkova,
Před rizikem nájemníků neplatičů vás ochrání služba garantovaného nájmu, co obnáší?
Zdroj: shutterstock.com
Komerční sdělení

Nájemníci neplatiči nejsou jen tak ledajakou hrozbou, o které neustále slýcháte. Naopak, s tímto nešvarem se dnes a denně potkávají majitelé nemovitostí prakticky na každém kroku. Přestože totiž aktuální situace na české realitním trhu nahrává zvýšené poptávce po pronájmech, a je si tak možné z vážných zájemců vybírat, i tak se může lehce stát, že šlápnete vedle.

Odpovědí na tyto otázky je služba garantovaného nájmu, kterou nabízí nezávislá realitní společnost Bohemian Estates. Ta vznikla v roce 2006 a od té doby postupně otevřela pobočky v Praze, Brně a Ostravě. Nyní tato společnost spravuje přes 700 nemovitostí v České republice a v zahraničí v celkové hodnotě 4 miliard korun a malým i velkým investorům nabízí skutečně komplexní řešení v oblasti správy a investic do rezidenčních i komerčních prostorů.

Co ale služba garantovaného nájmu vůbec slibuje a co pro majitele nemovitostí obnáší? „Službu garantovaného nájmu jsme začali poskytovat zejména proto, abychom ochránili majitele nemovitostí před možnými problémy spojenými s výpadky z nájemného. K těm může velmi jednoduše dojít v případě, kdy není nemovitost obsazená nebo když nájemníci neplatí, což může pro někoho, kdo si nemovitost koupil za pomocí hypotéky, představovat reálnou hrozbu. Nyní tuto službu však již poskytujeme i družstvům či developerům, kteří díky tomu mohou například i navýšit cenu nemovitosti,“ říká David Novotný, majitel a jednatel Bohemian Estates.

Myšlenka garantovaného nájmu je však stále velmi prostá. Cílem je především zbavit majitele nemovitostí možných problémů a umožnit jim, aby pronajímaná nemovitost nebyla starostí, nýbrž radostí. „Tato služba je určená pro všechny, kteří chtějí pravidelně inkasovat nájemné a zároveň se o nic nestarat. My si od majitele nemovitost pronajmeme, vyhledáme spolehlivého podnájemníka a prověříme jeho bezdlužnost. S ním dále uzavřeme podnájemní smlouvu a platíme předem sjednané nájemné, i když nemovitost zrovna není obsazená nebo když podnájemník neplatí,“ upřesňuje Novotný fungování služby garantovaného nájmu.

Bohemian Estates se zároveň stará i o veškerou inzerci a hledání podnájemníka, přepis energií, pojištění nemovitosti, vybírání upomínek a nájemného a majiteli nemovitosti pravidelně poskytuje online report a fotky nemovitosti. Lze tak v reálném čase sledovat nejen to, jak si nemovitost vede, ale i v jakém je stavu. Avšak vzhledem k tomu, že se společnost stará o pravidelnou údržbu a opravy a garantuje vrácení nemovitosti v původním stavu majiteli, nemusí se vlastník nemovitosti bát ani takových podnájemníků, kteří by měli tendence byt demolovat. Jako majitel nemovitosti si tímto způsobem zajistíte pravidelný příjem s nulovými starostmi.