Pražský vývojář aplikací Qusion otevře pobočky v Berlíně a v Thajsku - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Pražský vývojář aplikací Qusion otevře pobočky v Berlíně a v Thajsku

,
Pražský vývojář aplikací Qusion otevře pobočky v Berlíně a v Thajsku
Zdroj: Martin Pinkas

Teprve jednadvacetiletý byznysmen Jiří Diblík před rokem založil digitální laboratoř Qusion a pracuje pro klienty po celém světě. Letos otevře nové pobočky v Berlíně a v Thajsku.

„Naším hlavním cílem je teď pořádně nastartovat německou pobočku. Dále chceme získat nové programátory v Thajsku. Zahájili jsme partnerský program s univerzitou v thajském Chiang Mai, kde bychom rádi otevřeli centrum pro místní talentované developery,“ popisuje Diblík strategii své firmy pro nejbližší měsíce.

Qusion dokonce přemýšlí i o nových pobočkách v Kuvajtu či Spojených arabských emirátech, zatím je firma úspěšná v Česku, část zakázek sbírá ve Švýcarsku a ve Velké Británii. Přestože plánuje expanzi do světa, Qusion zatím nevyužil žádnou investici.


Čtěte o dalších úspěšných mladých Češích:

My jsme budoucnost: tito Češi zazářili už jako teenageři


Qusion se vyznačuje svébytnou firemní kulturou. Veškeré procesy jsou nastavené tak, že kdokoliv může v klidu pracovat a dlouhodobě žít klidně na druhé straně světa. „Dnešní mladá generace nebude chtít sedět v kanceláři od devíti to pěti. Jsem si toho vědom, a proto nastavuji celou firemní kulturu tak, aby naprosto vyhovovala mladé nastupující generaci,” přibližuje zakladatel firmy.

Diblík byl teprve druhým Čechem, který se nechal kvůli podnikání zplnoletnit, a využil tak možností nového občanského zákoníku. Hned v roce 2014 si v 16 letech opatřil živnostenský list a pokračoval v tvorbě mobilních aplikací. Online projektům se dnes jednadvacetiletý Jiří Diblík věnuje už od svých 12 let. Loni založil se společníkem Ondřejem Kopeckým digitální kreativní laboratoř Qusion.

Kromě tvorby aplikací se ale mladý byznysmen Diblík věnuje i robotice. Po celou dobu studia na gymnáziu ve Vysokém Mýtě se zlepšoval v programování robotů, vyhrával robotické soutěže po celém světě.

Dále čtěte:

Nová vlna českého byznysu: Expanduj, dokud můžeš

Hlavně to neprožrat: Česku chybí suverénní fond pro dividendy

Powder Gate chce stovky milionů korun od českých investorů

Investorům došla trpělivost. Z Británie ve velkém mizí kapitál

Šéf CRE Ctibor: Praha zmizela z mapy světa. Globální investory nezajímá

Odkazuji ti podnik, dítě moje aneb Předávání firem v Česku

Dlouhé, dlouhé peníze. Jen slavné jméno dětem miliardářů nestačí

Kdo chce být miliardář. V Česku rostou nové úspěšné investiční skupiny

Nový trend v českém byznysu: rodinné investiční kanceláře

 Gabriela Lachoutová