Pravidelné masáže a masky pokožku krásně napnou, - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Pravidelné masáže a masky pokožku krásně napnou,

, (nal),
Pravidelné masáže a masky pokožku krásně napnou,
Zdroj: Euro.cz

říká zkušená kosmetička Hana Kroftová Ženské kráse se Hana Kroftová věnuje už šest let. Patří k těm šťastným lidem, pro které je práce koníčkem. Několik let působila jako kosmetická poradkyně a vizážistka, a od roku 1999 pracuje v salonu, kde poskytuje jak kosmetické služby, tak i pročišťující a hubnoucí kúry pomocí zábalu a lymfatických masáží.

říká zkušená kosmetička Hana Kroftová

Ženské kráse se Hana Kroftová věnuje už šest let. Patří k těm šťastným lidem, pro které je práce koníčkem.

Několik let působila jako kosmetická poradkyně a vizážistka, a od roku 1999 pracuje v salonu, kde poskytuje jak kosmetické služby, tak i pročišťující a hubnoucí kúry pomocí zábalu a lymfatických masáží.

* Počasím už vládnou mrazy. Měla by se s ohledem na zimu a na zvýšenou koncentraci škodlivin v ovzduší změnit i naše péče o pleť?

Každé z ročních období je něčím specifické, ale to, jakou péči nakonec zvolíme, záleží především na typu naší pokožky. V zimě ženy častěji používají make-up a pudr. Krásné letní opálení už většinou zmizelo, a tak je nahrazujeme líčidly. Na jednu stranu je to moc dobře, protože se použitím make-upu zároveň chráníme proti škodlivému působení ovzduší. Na druhu stranu bychom měly dbát na důkladné večerní vyčištění pleti.

* Asi nemáte zrovna na mysli mýdlo a vodu?

Ne, běžná parfémovaná mýdla bych nedoporučovala, protože pleť vysušují a můžou se objevit i alergické reakce. U problematické pleti bych spíše volila čisticí gely, které se používají v kombinaci s vodou, ale neobsahují mýdlo ani alkohol. Obzvláště vhodné jsou ty na bázi rostlinných výtažků. Ženy se smíšenou a zralou pokožkou by si měly zvyknout pravidelně aplikovat pleťové mléko a pleťovou vodu. Mléko by mělo být tučnější a pleťová voda rozhodně kvalitní, protože na pokožce po vyčištění zůstává. I v případě, že používáme čisticí gely, není na škodu pokožku „dočistit“ pleťovou vodou. Voda z vodovodu je mnohdy příliš tvrdá a nemá zrovna zázračné účinky. Použití pleťové vody vřele doporučuji i jako osvěžení před líčením nebo po cvičení v posilovně.

* Je pravda, že by hydratační krémy měly v období mrazů zůstat zamčené v šuplíku?

Dneska už jsou k dostání kvalitní krémy, takže se nemusíme bát, že nám na obličeji „zamrznou“. Hydratace je skutečně důležitá a rozhodně bych takovéto krémy doporučila na noc. Ovšem přes den bych zvolila spíše tučnější výživný krém, který dokáže pokožku lépe ochránit před povětrnostními vlivy. Zvláště vhodné jsou krémy s obsahem pěsticích olejů, protože se dobře vstřebávají. Ženám s citlivou pokožkou, která má sklon k alergickým reakcím při náhlých teplotních změnách, doporučuji použití očního krému i na zbytek obličeje a také na rty. Tyto přípravky jsou velmi jemné, nedráždí a na suchá místa působí regeneračně. V přetopených místnostech jsou užitečné zvlhčovače vzduchu a neměly bychom zapomínat ani na pravidelný příjem tekutin.

* Doporučila byste také domácí pleťové masky? Velmi často se například používá heřmánek.

Bylinky jsou samozřejmě fajn, ale ženy je mnohdy používají, aniž by věděly, kdy jsou skutečně vhodné. Heřmánek je vynikající na dezinfekci, ale naprosto nevhodný pro suchou pleť, protože vysušuje. Zde bych raději volila jogurt nebo tvaroh se žloutkem a olejem, nejlépe jojobovým. Vynikající tip pro alergickou pokožku přecitlivělou na chlad nebo kouř z cigaret je večerní ošetření mlékem a čajem. Smícháme kapičku plnotučného mléka se zhruba stejným množstvím uvařeného černého čaje, který obsahuje stahující a zklidňující složky. Čerstvý přípravek použijeme k vyčištění obličeje před aplikací krému.

* Jak často bychom měly navštěvovat kosmetické salony?

Zralá pokožka už nepotřebuje tolik čištění, ale pravidelné týdenní masáže a masky ji dokážou krásně napnout a osvěžit. Bohužel ne vždy na kosmetiku zbývá tolik volného času. Pak bych doporučila návštěvy kosmetičky částečně kompenzovat domácí péčí.

* Pilling a podobně?

Osobně nejsem zastáncem pillingu. Obzvláště by ho neměly používat dámy s problematickou pletí, protože hrozí zanícení. U suché pokožky by naopak mohlo dojít k narušení kožního filmu. Pokud chcete pleť oživit po únavném pracovním týdnu, večírku nebo nemoci, doporučuji nanést na obličej větší vrstvu výživného krému, který obvykle používáte. Na krém pak přiložte pleťovou vodou navlhčený ubrousek a potravinovou folii. Pleť se otevře, krásně vsákne všechny regenerační látky a po deseti minutách bude jako vyměněná.

* Zima má i příjemné stránky – hory pokryté sněhem vypadají lákavě obzvláště pro milovníky zimních sportů. Co by nemělo chybět v kosmetickém kufříku na cestě za lyžařským dobrodružstvím?

Dobrý ochranný krém s UV filtrem. Zvláště rty jsou velmi citlivé a často praskají, takže bychom je neměli zapomenout pravidelně ošetřit. Na horách se musíme chránit před sluníčkem, ale i před větrem, mrazem a vlhkem. Největším nepřítelem pleti však zůstává nachlazení, chřipka nebo i jiné nemoci, a proto bychom měly pravidelně sportovat, chodit do sauny, otužovat se a tím účinně snižovat riziko onemocnění.