Prague Capital Market Summit III. se bude věnovat klíčovým ekonomickým tématům - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Prague Capital Market Summit III. se bude věnovat klíčovým ekonomickým tématům

, red,
Prague Capital Market Summit III. se bude věnovat klíčovým ekonomickým tématům
Zdroj: Mladá fronta

Třetí pokračování úspěšného Summitu proběhne ve čtvrtek 6. dubna 2017 ve Slovanském domě v Praze. Hlavními tématy významného setkání předních podnikatelů, expertů finančních trhů a zástupců korporací bude řízení firemních investic v poměrně „nejisté“ době, generační obměna rodinných firem, spolupráce mezi státem a kapitálovým trhem a globální investiční příležitosti. Jak je již tradicí platformy PCMS, vystoupí zde více než 30 významných hostů.

Významné postavy českého podnikatelského prostředí pohovoří o předávání generačního „žezla“ důležitých rodinných firem v ČR, vystoupí například:

Cyril Svozil, šéf jesenické firmy Fenix Group, kterou po revoluci vybudoval na „zelené louce“. Holding dnes exportuje své výrobky do 65 zemí světa a je největším výrobcem tzv. velkoplošných sálavých systémů. Tržby holdingu přesáhly 1 mld. CZK již v roce 2010.

Jaroslava Valová, zakladatelka SIKO Koupelny, založené v roce 1991 v jihočeských Čimelicích. Firma se stala jedničkou na trhu koupelen v ČR a SR s třímiliardovým obratem.

Klíčové osoby kapitálových trhů budou diskutovat nad ekonomickými tématy, jež mohou mít dopad na řízení firemních investic a dále také nad otázkou: „Co může udělat kapitálový trh pro stát, co může udělat stát pro kapitálový trh?“, vystoupí například:

Martin Aschenbrenner (PRK Partners), který je Partnerem PRK Partners. Specializuje se na oblast bankovnictví a finance, kapitálové trhy, fúze a akvizice a je dlouhodobě hodnocen jako jeden z předních odborníků v oblasti bankovnictví, financí a kapitálových trhů prestižními direktoráři Chambers Europe a IFLR1000.

Jana Brodani (AKAT ČR) před nástupem do Asociace působila v oblasti právního a daňového poradenství. Od roku 2009 zastává pozici výkonné ředitelky Asociace pro kapitálový trh České republiky.

Petr Koblic (Prague Stock Exchange), CEO Prague Stock Exchange, byl v roce 2012 zvolen také do dvoučlenného představenstva holdingu CEE Stock Exchange Group AG (CEESEG AG), který je tvořen burzami v Praze a Vídni.

Lukáš Kovanda (Cyrrus), český ekonom a autor ekonomické literatury, odborné i popularizující. Působí jako hlavní ekonom společnosti CYRRUS.

Helena Horská (Raiffeisenbank) od roku 2004 působí v Raiffeisenbank a.s., nyní na pozici hlavní ekonomky, ředitelky ekonomického výzkumu. Je autorkou celé řady publikací a článků. Průběžně také komentuje ekonomické události.

Franz Mramor (Vienna Stock Exchange) je zodpovědný za Public Affairs Vienna Stock Exchange.

Zdeněk Tůma (KPMG Česká republika), bývalý guvernér ČNB, je v Česku odpovědný za poradenské služby KPMG pro finanční sektor.

Lukáš Vácha (Conseq) působí jako člen představenstva a obchodní ředitel ve společnosti Conseq. Má na starosti sekci privátních a institucionálních klientů.

Prague Capital Market Summit

Experti v oblasti poradenství a právních služeb otevřou diskusi o daňových a právních aspektech generační obměny, akvizičním apetitu českých firem a správě firemních investic, debaty se účastní například:

Milan Bláha (KPMG Česká republika), certifikovaný daňový poradce a auditor, odpovídá v KPMG za služby rodinným firmám.

Jakub Dyba (R2G), šéf investic R2G, se zaměřuje se na hledání a vyhodnocování investičních příležitostí a jejich následné provádění. K R2G se připojil ze společnosti Genesia, investičního butiku, kde zastával funkci generálního partnera.

V rámci diskuse o globálních investičních příležitostech, která je určená zástupcům investičních skupin a private equity fondům s lokální působností, vystoupí například:

Michal Aron (ARX Equity) je Partnerem v private equity fondu ARX Equity Partners, který investuje do perspektivních středně velkých společností ve střední Evropě. V ARX je primárně zodpovědný za vyhledávání investičních příležitostí, exekuci transakcí a správu firem v portfoliu fondu v České republice, na Slovensku a ve Slovinsku.

Jiří Beneš (3TS Capital) je Partnerem ve společnosti 3TS Capital Partners, přední venture kapitálové a private equity společnosti působící v regionu střední a východní Evropy. Současně je předsedou představenstva a prezidentem asociace Czech Private Equity and Venture Capital Association.

Jozef Janov (Hartenberg Holding) je Managing Partner a Member of Investment Committee v Hartenberg Holding. Deset let působil v investiční skupině Penta jako investiční ředitel a stal se jednou z jejích klíčových postav. Nyní je řídícím partnerem investičního fondu Hartenberg.

Summit se uskuteční pod záštitou: České národní banky, Hospodářské komory ČR, Svazu průmyslu a dopravy ČR, Ministerstva financí ČR

Po odborné stránce se na této akci dále podílejí: ACCA, Asociace pro kapitálový trh ČR, CFA Society Czech Republic a Česká bankovní asociace.

Generálním partnerem je Burza cenných papírů Praha (Prague Stock Exchange). Hlavními partnery jsou společnosti Cyrrus, PRK Partners a Raiffeisenbank. Oficiálními partnery jsou společnosti Conseq, ČEB, EGAP, KPMG a Thomson Reuters.

V letošním roce je poprvé vstup pro CFO zdarma. Organizátorem summitu je společnost Media Events Company. Více informací a registrace na www.pcms.cz.

Pro čtenáře týdeníku Euro je nastavena 20% sleva na vstupné. Aktivujte po zadání kódu: EURO při platbě na www.pcms.cz.

Týdeník Euro je mediálním partnerem.

Vstupenky si můžete koupit ZDE.


Ohodnoťte tento článek
Diskuze