PPF prodala menší podíl v O2 firmě, za kterou má stát miliardář Tykač - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

PPF prodala menší podíl v O2 firmě, za kterou má stát miliardář Tykač

, čtk,
PPF prodala menší podíl v O2 firmě, za kterou má stát miliardář Tykač
Zdroj: Profimedia.cz

Společnost PPF Telco, která je součástí investiční skupiny PPF, prodala tříprocentní podíl telekomunikační společnosti O2 Czech Republic firmě Belviport Trading, která patří podle dostupných informací finančníku Pavlu Tykačovi. Cenu transakce PPF nesdělila.

Prodej je jednorázovým rozhodnutím a skupina PPF nezamýšlí prodávat další akcie O2, sdělila PPF. „Nic se tedy nemění na skutečnosti, že O2 je pro skupinu PPF dlouhodobou finanční investicí,“ dodala.

Po vypořádání obchodu se podíl volně obchodovaných akcií O2 zvýší na 17,4 procenta a podíl skupiny PPF na kapitálu O2 klesne 81,1 procenta a na hlasovacích právech na 82,4 procenta.

PPF uvedla, že prodej malé části akcií O2 má za cíl zvýšit veřejně obchodovaný podíl na společnosti O2. To je v souladu s dříve oznámenou investiční strategií PPF podporovat zvýšení likvidity akcií O2. „Cena sjednaná pro tento obchod proto neodráží názor skupiny PPF na hodnotu akcií,“ uvedla skupina.


O podnikatelských aktivitách Petra Kellnera čtěte více:

Lék Kellnerova Sotia čekají poslední testy

Další sblížení. Kellner, Křetínský a Tkáč vstupují do společného holdingu

PPF se dostala mezi vážné uchazeče o Prazdroj


Obchody s akciemi O2 na pražské burze (BCPP) dnes dosáhly téměř 2,5 miliardy Kč. Cena akcií O2 nakonec stoupla o 0,23 procenta nad 266 korun. „To by značilo, že obchod byl realizován přes BCPP, jelikož tři procenta akcií O2 činí přibližně 9,3 mililonu kusů. Tento objem byl zobchodován po třetí hodině za 265 Kč za kus,“ poznamenal Jan Tománek z Fio banky.

Telekomunikační firma O2 loni zvýšila čistý zisk o čtyři procenta na 5,3 miliardy Kč. Konsolidované výnosy vzrostly o 0,4 procenta na 37,5 miliardy Kč. Celkový počet mobilních zákazníků se loni meziročně zvýšil o procento na 4,94 milionu.

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, pojišťovnictví, nemovitosti, zemědělství a maloobchodní služby až po biotechnologie. Působí v Evropě, Rusku, Asii a USA. V ČR vedle akvizice v telekomunikacích působí PPF v oblasti bankovnictví a finančních služeb, v realitách či biotechnologiích.


Jak je Kellner úspěšný v Číně? Přečtěte si rozhovor se šéfem čínského Home Creditu:

Šéf čínského Home Creditu: Číňané si u nás půjčují hlavně na mobily

 Ondřej Frydrych


Ohodnoťte tento článek
Diskuze