PPF dala na boj proti koronaviru 200 milionů korun, pomoc šla i do USA - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

PPF dala na boj proti koronaviru 200 milionů korun, pomoc šla i do USA

čtk,
PPF dala na boj proti koronaviru 200 milionů korun, pomoc šla i do USA
Zdroj: čtk

Investiční skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, která vlastní aktiva ve výši více než 47 miliard eur, nakoupila a postupně darovala na pomoc v boji s pandemií koronaviru zdravotnický materiál a finanční pomoc v celkové hodnotě 200 milionů korun. Vedle České republiky, kam přišla pomoc za více než 100 miliónů korun, zdravotnický materiál od PPF dostaly i USA, Indie, Indonésie, Kazachstán, Vietnam, Filipíny, Černá hora a Bulharsko.

Několik desítek tun materiálu PPF nakoupila nejen v Číně a v dalších asijských zemích, ale také v Evropě. Celkem PPF věnovala 6,9 milionu respirátorů a chirurgických roušek, 30 tisíc testovacích tamponů, 570 tisíc párů lékařských rukavic a tisíce lékařských brýlí a teploměrů.

Kromě zdravotnického materiálu skupina podpořila částkou deset miliónů korun výrobu ventilátorů CoroVent, vyráběných českou firmou MICo na základě vývoje z ČVUT ve spolupráci s platformou COVID19CZ. Přes 25 milionů poskytla PPF českému ministerstvu vnitra na nákup ventilátorů a ve formě úhrady logistických služeb v Šanghaji. V Srbsku PPF pomohla vládě s nákupem respirátorů v roli zprostředkovatele. Nejčastěji byla příjemcem pomoci ministerstva zdravotnictví, či příslušné státní instituce, které koordinaci pomoci v daných zemích mají v gesci, případně i místní nemocnice.

„Pomohli jsme ve všech zemích, kde podnikáme a naše pomoc byla potřeba. Děkuji všem našim zaměstnancům, kteří věnovali svůj čas pomoci lidem a komunitám, jichž jsme součástí. Často to byla neuvěřitelná logistická bitva. Hodně jsme se naučili,“ uvedl zakladatel a majoritní akcionář PPF Petr Kellner.

Skupina PPF investuje do řady odvětví od finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe.

Skupina PPF ke konci loňského června zaměstnávala celosvětově téměř 160 tisíc lidí, z toho zhruba 15.000 v Česku. V loňském prvním pololetí stoupl skupině meziročně čistý zisk o 160 procent na 14,6 miliardy korun (573 milionů eur), když ve stejném období o rok dříve firma vydělala 5,6 miliardy korun (220 milionů eur). Celková aktiva skupiny se zvýšila o pět procent na 1,2 bilionu Kč (47,3 miliardy eur).

PPF dala na boj proti koronaviru 200 milionů korun, pomoc šla i do USA
1 (20%) 2 hlasování
Diskuze