Pozvánky 9

01. června 2012, 17:17 - Kateřina Kuncová
01. června 2012, 17:17

Společnost

OD 26. LEDNA DO 20. DUBNA

Middle East Europe Výstava Middle East Europe v pražském Centru současného umění DOX prezentuje díla evropských umělců reagující na blízkovýchodní konflikt v přímé konfrontaci s pracemi jejich palestinských a izraelských kolegů. Zároveň projekt demonstruje historickou i současnou provázanost Evropy a Blízkého východu. Součástí expozice je doprovodný program filmových projekcí Příliš blízký východ a konference, na níž vystoupí palestinští, izraelští a evropští umělci, společně s mírovými aktivisty a odborníky na tento region. Záměrem konference je kriticky vyhodnotit způsoby, jimiž konflikt ovlivňují média, a ukázat možné dopady umění zabývajícího se touto problematikou.
===== OD 24. ÚNORA DO 31. BŘEZNA =====
Kovářovi žáci
Výstava Kovářovi žáci s podtitulem Historie zlínské VŠUP 1959–2011 navazuje na loňskou výstavu Momenty a momentky, která se konala ve Zlíně v galerii Photogether při příležitosti stěhování dvou ateliérů designu do Prahy. Etapa působení detašovaných ateliérů VŠUP skončila a nedávno uzavřená historie vybízí k hledání stop, které škola, její absolventi a pedagogové za více než půlstoletí zanechali. Cílem výstavy je seznámit návštěvníky prostřednictvím prací absolventů a pedagogů s počátky průmyslového designu a sepětím školy s dobovým sochařstvím. Představuje také fungování školy pod třicetiletým vedením Zdeňka Kováře a později jeho žáků Pavla Škarky, Ivana Linharta a Františka Buriana.

OD 29. ÚNORA DO 4. BŘEZNA 2012

Veletrh úspor energií 2012 Ve dnech 29. února až 4. března se v hornorakouském Welsu koná další ročník Veletrhu úspor energií (Energiesparmesse). Veletrh je určen nejenom příznivcům úspor energií a obnovitelných zdrojů energie, nýbrž všem, kdo plánují stavět či rekonstruovat, měnit způsob vytápění, zařizovat interiér nebo zakládat zahradu. Na akci, která je zároveň největším stavebním veletrhem v Rakousku a jedním z největších veletrhů v Evropě, lze nalézt expozici pasivních domů, výstavu úsporných elektrospotřebičů i ekologické dopravní prostředky. V areálu se od 1. do 3. března koná ještě výstava stavebního softwaru.

3. BŘEZNA

Ladovské vepřové hody Ve velkopopovickém pivovaru chystají již potřetí Ladovské vepřové hody. Milovníci dobrého piva a jídla mohou v sobotu 3. března 2012 ve Velkých Popovicích ochutnat jedenáct tradičních zabijačkových pochoutek. Zapít je bude možné jedenáctistupňovým kozlem.

OD 3. BŘEZNA

Jarní Mizuno Running Cup 2012 Pro příznivce zdravého pohybu se v sobotu 3. března 2012 koná první ze série jarních běžeckých závodů Mizuno Running Cup 2012. 26. ročník závodu Palestra Kbelská 10 bude tradičně rozdělen do několika kategorií. Desetikilometrová trať je připravena pro všechny věkové kategorie, pět kilometrů pro ženy a mladistvé od 15 do 19 let a dvoukilometrový okruh pro děti do 15 let. V rámci jarních závodů Mizuno Running Cup 2012 je dále možno absolvovat 10. března Pečeckou desítku, 25. dubna Pardubickou devítku nebo 29. dubna Jablonecký běh Do pohody.

OD 5. BŘEZNA

Barokní podvečery Collegium Marianum, přední soubor tzv. poučené interpretace staré hudby, jehož uměleckou vedoucí je flétnistka Jana Semerádová, zve 5. března své příznivce do Míčovny Pražského hradu. Odehraje zde Královský koncert v Sanssouci, který bude nejen oslavou interpretačního umění krále Fridricha II. Velikého, ale také holdem vysoké kvalitě hudební produkce u dvora v Berlíně a v Sanssouci.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
DVB-T2 již pro 83 % domácností. Nové pokrytí hlásí Černá hora a Lysá hora
Objevil se první dvoujádrový Ryzen, vzorek mobilního čipu s GPU Radeon Vega 3
Samsung udělá z mobilů ještě lepší počítače. Na Galaxy S8 a Note8 poběží Linux
Nejlepší protipirátská ochrana Denuvo padla. Cracky vznikají ještě v den vydání her
Podle výrobců grafik ještě těžní mánie nekončí, vydrží prý minimálně do konce roku
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít