Pozvánky 6

01. února 2012, 18:21 - Kateřina Kuncová
01. února 2012, 18:21

Společnost

===== OD 2. DO 25. ÚNORA

Výstava Nebe, peklo, hrách
V galerii Českého centra Praha bude od 2. do 25. února 2012 k vidění výstava Nebe, peklo, hrách (Vegetální imaginace). Výstava reflektuje tvorbu Francouze českého původu Yana Zelenky, který si úspěšně vydobyl svoje místo ve světě francouzského vizuálního umění. Podtitul výstavy skýtá návštěvníkům mnoho prostoru pro vlastní fantazii. Výstava, jejímž kurátorem je Adam Hoffmeister, vznikla ve spolupráci s Českým centrem Paříž za podpory Francouzského institutu v Praze.

7. ÚNORA

Sambasunda Quintet v Akropoli V Paláci Akropolis vystoupí v úterý 7. února od 19.30 indonéská kapela Sambasunda Quintet. Sestavu vede skladatel a multiinstrumentalista Ismet Ruchimat, který před třiceti lety založil dnes legendární Jugala Orchestra a je pilířem hudební scény v indonéském univerzitním městě Bandungu. Z virtuózního jádra původně 17členného ansámblu vznikl Sambasunda Quintet, inspirovaný nabídkou německé hudební přehlídky KlangKosmos. V jejím rámci skupina odehrála 23 koncertů a natočila album s renomovaným producentem Colinem Bassem. Pětičlennou sestavu tvoří zpěvačka a tanečnice Rita Tila a hudebníci hrající na obrovitou, model lodi připomínající citeru kacapi, housle, flétnu, unikátní laděné bicí kendang.

OD 9. ÚNORA

Divadelní představení Jeppe z vršku Vynikající komedie Ludwiga Holberga Jeppe z vršku se po letech vrací do Prahy, tentokrát na jeviště Divadla Na Jezerce. Tuto variaci na téma staré dánské komedie si podle jeho slov zamiloval principál „Jezerky“ a režisér Jan Hrušínský, když v ní hrál titulní roli jeho otec Rudolf Hrušínský v 60. letech v Národním divadle. Na Jezerce se hlavní role ujme Radek Holub, se kterým Hrušínský pravidelně spolupracuje. Premiéru bude mít Jeppe z vršku 9. února 2012.

OD 10. DO 16. ÚNORA

Artsemestr 2012 Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze tradičně otevře všechny své ateliéry veřejnosti. Od 10. do 16. 2. bude mít každý z návštěvníků zimního Artsemestru možnost zjistit, které tendence a směry formují studenty Katedry architektury, designu, volného a užitého umění. Prezentace prací (například soch, obrazů, oděvů, šperků či prototypů výrobků) vychází z úkolů, které svým posluchačům na začátku každého semestru stanoví vedoucí ateliéru. Na letošním Artsemestru se poprvé představí výsledky tvorby studentů ateliéru keramiky pod vedením designéra Maxima Velčovského, premiéru bude mít ateliér architektura IV, který od září převzal Roman Brychta, a ateliér architektura III, do kterého nastoupil na místo vedoucího Imrich Vaško. Poslední změnou na postech vedoucích ateliérů je dvojice Dominik Lang a Edith Jeřábková, která se postavila do čela ateliéru sochařství.

OD 10. DO 21. ÚNORA

Bohemian Carnevale Projekt Bohemian Carnevale navazuje na historické výpravné alegorické slavnosti pořádané každoročně na území Čech. Jejich počátek sahá až do období středověku. Projekt je znovuzrozením tohoto fenoménu oslavujícího lidskou radost a pospolitost. Bohemian Carnevale se koná v masopustním období v Praze. Koná se na veřejných prostranstvích, v palácích, muzeích, galeriích, divadlech, školách a dílnách, ale také v restauracích a obchodech.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Babišov: 10 důvodů, proč ANO vyhrálo volby
Investujeme do podílových fondů
Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Auta
Šéf VW Matthias Müller se obul do Tesly: „Vyhazují stovky…
Video: Podívejte se, jak Tatra zdolala jednu z nejvyšších uměle vytvořených překážek světa
Navrhují automobilky auta na míru bariérovým testům? Nový test IIHS ukázal, že spíše ne
Porsche 911 Carrera T má kratší manuální převodovku a nižší hmotnost
Volkswagen California Ocean 2.0 TDI 150 kW a malý výlet za velkým větrem
Technologie
Vodafone reaguje na konkurenci. Za 599 Kč nabídne neomezený LTE internet na doma
Compact od Sharpu dostojí svému názvu. Navíc má nejrychlejší displej
Zotac uvádí krátkou GeForce GTX 1080 Ti s vodním chlazením, pro kompaktní highendová PC
OLED, QLED a Smart TV. Jaké jsou nejlepší televizory roku 2017?
Jak (ne)funguje propojení počítače s mobilem ve Windows 10 Fall Creators Update?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít