Pozvánky 5

25. ledna 2012, 17:46 - Kateřina Kuncová
25. ledna 2012, 17:46

Společnost

OD 21. LEDNA DO 10. ÚNORA

Loutky v nemocnici V Mlýnské kavárně na Kampě se lze od 21. ledna opět přesvědčit, jak dovedou loutky na dětských tvářích vykouzlit úsměv, i když je malým pacientům v nemocnicích zrovna ouvej. Od poloviny února pak bude výstava velkoformátových fotografií navštěvovat vybrané nemocnice v Čechách a na Moravě. Po celý rok sledoval fotograf Miroslav Halada aktivity sdružení Loutky v nemocnici a jeho působení v nemocnicích. Snažil se zachytit atmosféru, kterou dětským pacientům přináší. „Nebylo to vždy jednoduché, hranice, kam až můžete s objektivem zajít, je velmi křehká. Snažil jsem se být pouze tichým pozorovatelem dění na odděleních a přenést do fotek alespoň kapku optimismu, který Loutky dětem předávají,“ říká.

OD 25. LEDNA DO 29. DUBNA

Ceny Czech Grand Design – Nominace 2011 Již pošesté budou vyhlášeny Ceny Akademie designu České republiky Czech Grand Design. Slavnostní vyhlášení cen se uskuteční 10. března 2012 ve Stavovském divadle, odkud je v přenosu odvysílá Česká televize, a to 17. března od 21 hodin na ČT2. Vyhlášení cen předchází výstava nejširších nominací s názvem Ceny Czech Grand Design – Nominace 2011, která začala v Národním technickém muzeu 25. ledna a bude zde k vidění až do 29. dubna.

2. ÚNORA

Species Periclitata Ve čtvrtek 2. února bude v Artpro Gallery slavnostně zahájena výstava českých stuckistů a přizvaných hostů s názvem Species Periclitata (Ohrožený druh). Na výstavě se představí spoluautor komiksu Alois Nebel Jaromír 99 a další stuckisté.

OD 2. ÚNORA DO 22. BŘEZNA

Festival Expediční kamera Filmový festival Expediční kamera je celovečerní promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě, extrémních zážitcích i sportech. Od 2. února do 22. března 2012 mohou diváci ve 111 městech České republiky, od Mariánských Lázní až po Třinec, zhlédnout šest nejlepších outdoorových filmů uplynulé sezony. Spolupořadatelem Expediční kamery je National Geographic Česko. Festival bude zahájen v Praze čtyřdenním promítáním v minikině na veletrhu Holiday World.

5. ÚNORA

Seminář poradců Roberta Kiyosakiho Špičkoví investoři, jejichž knihy se staly bestsellery a lidé je vyhledávají po celém světě. Tak se dají charakterizovat poradci Roberta Kiyosakiho, kteří dorazí poprvé do České republiky. Ken McElroy, Andy Tanner, Tom Wheelwright a Blair Singer vysvětlí lidem, jak vydělat v krizi, a ještě si u toho užít spoustu zábavy. Seminář se uskuteční 5. února 2012 v pražském Kongresovém centru a zajímavé informace se na něm dozvědí jak začínající podnikatelé, tak i pokročilí investoři. Blair Singer je mezinárodně uznávaný kouč komunikačních dovedností. V Praze představí strategie, které učí manažery největších firem světa z Fortune500. Tom Wheelwright prozradí metody, jež vypracoval během své 25leté praxe: jak dosáhnout ziskových strategií a jak vyzrát nad daněmi. Ken McElroy vysvětlí, že investování do nemovitostí je pro každého a není potřeba mít v bance miliony – stačí použít peníze cizích lidí. Specialista na investice do drahých kovů Andy Tanner předpoví, jak se bude vyvíjet cena ostře sledovaného zlata či stříbra a kdy a jakým způsobem je do nich vhodné investovat.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Procesory ARM proráží už i v superpočítačích. Na ThunderX2 s jádry Vulcan sází sám Cray
Parádní akce: Samsung Galaxy S7 za 8200 Kč a S7 Edge za 10 600 Kč
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít