Pozvánky 46

10. listopadu 2011, 10:48 - Kateřina Kuncová
10. listopadu 2011, 10:48

Společnost

OD 4. DO 18. LISTOPADU

Proměny v Moravskoslezském kraji K zamyšlení nad aktuální tematikou sociálně vyloučených lokalit v České republice vybízí výstava patnácti velkoformátových fotografií Jiřího Zerzoně nazvaná Proměny v Moravskoslezském kraji. Na piazzettě Národního divadla se výstava koná pod záštitou vládní zmocněnkyně pro lidská práva Moniky Šimůnkové a ministra pro místní rozvoj České republiky Kamila Jankovského.

15. LISTOPADU

Biosummit 2011 Konferenci Biosummit 2011, zaměřenou na ekologické zemědělství a prodej biopotravin v České republice a dalších zemích, budou 15. listopadu hostit prostory Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Cílem letošní konference je propojit klíčové osobnosti z oblasti politiky, obchodu, zemědělských a zájmových organizací a poukázat na důležitost vzájemné spolupráce při podpoře ekologického zemědělství a produkce biopotravin ve společné zemědělské politice EU. V duchu stěžejní myšlenky „Potřebují ČR a EU skutečně biopotraviny?“ budou diskutovat významné osobnosti z Česka i ze zahraničí. Dalšími tématy budou například poznatky z květnové celosvětové konference ke kvalitě biopotravin FQH 2011, úloha marketingu biopotravin či ochrana spotřebitele a kvalita a udržitelnost ekologického zemědělství a produkce biopotravin.

OD 15. LISTOPADU DO 15. PROSINCE

Casua 20 let Ateliér Casua kreslí 20 let domy. Už 20 let trvá spolupráce architekta Olega Hamana a stavaře Aleše Poděbrada, kteří zvou 15. listopadu v 18 hodin na otevření výstavy Casua 20 let na Fakultě architektury ČVUT. Výstava reprezentuje nejen vlastní tvorbu ateliéru Casua, ale také výsledek studentského workshopu, jehož cílem bylo navrhnout koncept výstavy v nových prostorách ČVUT.

OD 17. DO 27. LISTOPADU

Výstava 2011 Výstava 2011 je název výběru diplomových a semestrálních prací studentů VŠUP v Praze, které vznikly během akademického roku 2010/2011. Inspirativní pohled na práci mladých designérů je složen z objektů vzniklých v ateliérech skla, šperku, architektury, designu výrobků nebo také grafického designu. K Výstavě 2011 bude každý den pořádán doprovodný program formou otevřených přednášek s vedoucími jednotlivých ateliérů a jejich studenty. Pod realizací je podepsaný kurátor Karel Císař a Federico Diáz, který řešil architekturu výstavy. ===== 22. LISTOPADU, 9-17 HOD. =====
EU-Russia: Prospects for a Strategic Partnership
Konference v Bruselu na 15 rue Caroly se zaměří na formulaci konkrétních kroků, které by měly být podniknuty Evropskou unií a Ruskem s cílem postupně dosáhnout trvalejšího a funkčnějšího partnerství. Hosté se budou nejprve věnovat specifikám vzájemné ekonomické a politické spolupráce a poté vyhlídkám na budoucí strategický rámec vztahu mezi EU a Ruskem. Zvláštní pozornost bude věnována institucionální rovině a řídicím mechanismům, jejichž rozvoj by měl zaručit kvalitnější fungování partnerství. Účast je možná po přihlášení na adrese brussels@amo.cz do neděle 20. listopadu 2011.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř…
Galerie: Šemík, knedlík, mandelinka a další legendární autobusy z ČSSR
Nový Jeep Compass má za sebou testy IIHS. Obstál bez vyznamenání
Na dálnici D1 bylo spuštěno další úsekové měření. Je totiž potřeba vybrat více peněz
Porsche 718 Boxster a Cayman GTS se mohou pochlubit vyšším výkonem
Technologie
S cenami operačních pamětí to prý bude mizérie i příští rok, nedostatek čipů má trvat
Sdílení polohy na mapě láká další aplikace. Kde všude se můžete nechat sledovat?
Google převlékne Kalendář do Material Designu. Takhle bude vypadat
Seznamu se daří. Stejně jako Google žije primárně z reklamy
Tip: Jak získat Windows 10 Fall Creators Update co nejdříve?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít