Pozvánky 35

25. srpna 2011, 16:02 - Kateřina Kuncová
25. srpna 2011, 16:02

Společnost

OD 15. ČERVNA DO 30. ZÁŘÍ

Art Brut: Anatomia Metamorphosis Muzeum Montanelli ve spolupráci s o. s. ABCD připravilo první z plánovaného cyklu výstav art brut. Projekt Anatomia Metamorphosis představí mezinárodně uznávané autory Annu Zemánkovou (1908–1986) a Luboše Plného (*1961) a nově objeveného kreslíře Františka Dymáčka (1929–2003). Francouzský malíř a sběratel neprofesionálního umění Jean Dubuffet definoval art brut jako výtvarné produkce všeho druhu – kresby, malby, výšivky, modelované či tesané plastiky atd., které vykazují spontaneitu a velkou tvůrčí představivost a jsou co možná nejméně poplatné běžnému umění a kulturním šablonám.

OD 28. ČERVENCE DO 4. ZÁŘÍ

Tajemství krajky Království pletené krajky je název výstavy, kterou si můžete prohlédnout ve výstavních místnostech Regionálního muzea v Teplicích. Pletené krajky Hany Malé z Duchcova přiblíží návštěvníkům tradiční domácí ruční práce. Krajkovými dekoracemi se autorka zabývá již několik let. Zájemci se mohou těšit na celou řadu rozmanitých vzorů, tvarů a materiálů. Výstava je jedním z výstupů programu na podporu a podchycení tradiční lidové kultury.

OD 28. ČERVENCE DO 28. ZÁŘÍ

Výstava Ivana Prokopa v Chicagu Čeští turisté na cestách po Spojených státech by si rozhodně neměli nechat ujít výstavu s židovskou tematikou, kterou pořádá Generální konzulát ve spolupráci s American Jewis Committee. Výstava s názvem Jewish Monuments of the Czech Republic – A Photographic Journy of Ivan Prokop se nachází v Chicagu na adrese Spertus Institute of Jewish Studies, 610 S. Michigan Avenue.

OD 19. SRPNA

Výstava lanovek V horní stanici petřínské lanovky byla instalována nová stálá výstava o historii pražských lanovek. Výstava, která nahradila zastaralou expozici, je volně přístupná v provozní době lanovky. K vidění zde jsou především staré fotografie, plány, ale také jízdenky z přelomu 19. a 20. století. Zájemci si mohou prohlédnout i několik zajímavých technických exponátů.

OD 21. SRPNA DO 4. ZÁŘÍ

Letní Letná Každý rok se posledních čtrnáct dní v srpnu jindy osiřelý kout parku na Letné na dohled od Pražského hradu rozzáří magickou atmosférou nového cirkusu a divadla. Dospělí sem přicházejí, aby se pod cirkusovými šapitó smáli, tajili dech a nechali se pohltit představeními těch nejlepších evropských souborů z oblasti nového cirkusu. Děti sem táhnou své rodiče na desítky pohádek, dětských představení či výtvarných aktivit. K tomu je možné odpočívat na trávě, posedět s kamarády u piva nebo se bavit u živé hudby ve festivalové kavárně a baru.

OD 28. SRPNA

Golf v areálu zámku Napajedla Zahrát si golf na putting green a tréninkovém driving range si lze nově v areálu zámku Napajedla. Historické sídlo se totiž stalo centrem Golf clubu J. A. Bati. Na hřišti si lidé mohou vyzkoušet především odpaly, puttování či chipping golfové údery do pěti jamek. Připraveny jsou i přístroje pro trénink fixování golfového švihu. Do budoucna by měla být na zámku vybudována Zámecká golfová akademie zaměřená především na trénink a výchovu mladých golfistů. První den otevřených dveří se uskutečnil v neděli 28. srpna, kdy se v areálu zámku konala akce Hurá do školy.

OD 1. DO 4. ZÁŘÍ

V4fest V Ostravě proběhne již druhý ročník Mezinárodního pěveckého festivalu Visegrádské čtyřky Ostrava – V4fest. Festival je organizován místním Akademickým pěveckým sborem Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava a představí se na něm pěvecké sbory z ČR, Slovenska, Polska a Maďarska. Novinkou letošního ročníku je, že každý účastnický sbor bude mít k sobě jeden místní sbor partnerský, který se na koncertech také představí. Celkem tedy posluchači zhlédnou deset sborových těles na sedmi koncertech.

OD 3. ZÁŘÍ DO 4. ZÁŘÍ

Hradozámecká noc 2011 Po úspěšném zahajovacím ročníku Hradozámecké noci připravil v letošním roce Národní památkový ústav její pokračování. Ve večerních a nočních hodinách otevře své brány přes sedm desítek hradů, zámků a dalších památek po celé České republice. Hlavním centrem dění v letošním roce bude Státní zámek Jaroměřice nad Rokytnou s koncertním programem a souborem Hradišťan jako jeho hlavním hostem. Pro návštěvníky budou připraveny noční prohlídky, divadelní představení, koncerty, ale i netradiční akce, které by na památkách rozhodně nečekali.

5. ZÁŘÍ

Debata v Evropském domě Zastoupení Evropské komise a Informační kanceláře Evropského parlamentu zve zájemce na odbornou debatu na téma Společná obchodní politika a podpora exportu. V rámci debaty vystoupí například Jan Michal, vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR, Martin Tlapa, náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR, Jan Zahradil, poslanec Evropského parlamentu a předseda skupiny Evropských konzervativců a reformistů, nebo Hosuk Lee Makiyama, ředitel think-tanku ECIPE – Evropského centra pro mezinárodní politickou ekonomiku. Registrace probíhá do 2. září.

PO CELÝ ROK 2011

Tajemná podzemní expozice Znojemské podzemí je jedním z nejrozsáhlejších podzemních labyrintů ve střední Evropě, jehož počátky se datují do 14. století. Spletitá podzemní síť chodeb dodnes udivuje důmyslně budovanými větracími šachtami, kouřovody a studnami. Pohádka, horor či drsná realita? Všemi těmito pojmy by se dala označit nová prohlídková trasa. V uzavřeném okruhu mimo klasickou prohlídkovou trasu je možné najít pohádkové postavy, alchymistickou dílnu, oživlé skály či ukázku vězeňských kobek.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
Auta
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik…
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Technologie
8 smartphonů do 10 000 Kč: kompakt, phablet, odolňák i vlajková loď [Vánoce 2017]
Robot Atlas je zase mrštnější. Podívejte, jak udělá salto (video)
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Procesory ARM proráží už i v superpočítačích. Na ThunderX2 s jádry Vulcan sází sám Cray
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít