Pozvánky 26

21. června 2012, 07:47 - Lenka Michálková
21. června 2012, 07:47

PONDĚLÍ 25. ČERVNA OD 20 HODIN

Sting v Praze V pražské O2 areně vystoupí britský zpěvák Sting. V rámci světového turné nazvaného „Back To Bass“, pořádaného ke 25. výročí jeho sólové kariéry, představí českému publiku své největší hity.

OD 25. ČERVNA

Metropolitní léto hereckých osobností Celkem 60 představení, z toho sedm koncertů, nabídne Metropolitní léto hereckých osobností, které se bude konat až do 6. září na Letní scéně Vyšehradu. Připraveny jsou tři české premiéry: Ženy přežijí!, Kutloch aneb I muži mají své dny a Slavík a růže. Představí se i osvědčené tituly z minulých let, například Vše o mužích, Vše o ženách či inscenace s Karlem Rodenem a Janou Krausovou. Společným jmenovatelem her je odvěký střet mužského a ženského světa v různých podobách. Připraveno je i několik hudebních večerů. Pod širým nebem vystoupí slovenská šansoniérka Szidi Tobias, Dan Bárta & Robert Balzar Trio, zazpívá Lenka Filipová, Aneta Langerová nebo držitelka Oscara Markéta Irglová.

OD 26. ČERVNA

Letní shakespearovské slavnosti Populární divadelní festival se letos koná v Praze, Brně, Ostravě, Bratislavě a ve Zvolenu, poprvé i v Plzni. Na programu je deset Shakespearových her. Hlavní novinkou je premiéra dramatu Richard III. s Jiřím Langmajerem v titulní roli. Hra se představí i ve slovenské verzi v nastudování slovenských divadelníků. Další premiérou bude komedie Marná lásky snaha uváděná v Ostravě. K vidění budou rovněž reprízy dříve úspěšných her, třeba komedie Zkrocení zlé ženy s Tatianou Vilhelmovou a Romanem Zachem. Na programu zůstává hit Veselé paničky windsorské režiséra Jiřího Menzela s Bolkem Polívkou a Simonou Stašovou. Naposledy letos uvidíme drama Jindřich IV., příběh přátelství a politiky, s Janem Dolanským. V Praze a Ostravě se bude poslední sezonu hrát Romeo a Julie režiséra Pavla Šimáka s Markem Holým, Terezou Dočkalovou a Jitkou Smutnou.

ČTVRTEK 28. ČERVNA OD 19:30 HODIN

Jazzový koncert Pata Methenyho Držitel 19 cen Grammy Pat Metheny vystoupí s jazzovou smetánkou z New Yorku v brněnském Bobycentru na závěrečném koncertu letošního mezinárodního festivalu JazzFestBrno. Pro nové album s názvem Unity Band, které nedávno vyšlo, i probíhající turné sestavil Metheny novou kapelu: Chris Potter (saxofony a basklarinet), Antonio Sanchez (bicí) a Ben Williams (kontrabas). Vystoupení sjednocuje veškeré hudební vlivy jeho členů do jedinečného a neopakovatelného stylového formátu.

OD 28. ČERVNA

Fotoprojekt Můj pozitivní den Fotografie Jiřího Třeštíka, fotoprojekce na obrazovkách a katalog chtějí divákům ukázat osobní život tří HIV pozitivních mužů různých generací ze tří evropských měst (Praha, Mnichov, Zürich) a dát jejich problémy do kontextu se situací okolo HIV v jejich městě a zemi. Výstava má vypovídat o pocitech lidí žijících řadu let s nemocí, o jejich řešení zdánlivě běžných denních situací. Prvním hostitelským městem prezentace fotoprojektu je Praha, v září bude vystaven v Mnichově a v listopadu se s ním seznámí diváci v Zürichu.

OD 29. ČERVNA

Výstavy v Domě U Kamenného zvonu Výstava London Twelve nabídne výběr londýnské umělecké scény. Britský kurátor Toby Clarke představuje tvorbu umělců, jejichž práce jej zaujaly v průběhu jednoho roku. Zahrnuje představitele mladé nastupující generace, ale i starší uznávané autory, jejichž tvorba se vztahuje k prolínajícím se tématům: abstrakce, identita, technologie, historie a příroda. V gotickém sklepení galerie na pražském Staroměstském náměstí je možno také do 7. července zhlédnout průřez výtvarnou tvorbou dětí odcházejících z dětských domovů Bavilo mě všecko. Výtvarná díla pěti autorů vznikala v průběhu několika let na sociálně-terapeutických pobytech.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Chcete mít jako živnostník slušný důchod?
Rozhovor se zakladatelem Trip.market aneb jak si sestavit dovolenou podle vlastních představ
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Auta
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být…
Srážka se zvěří hrozí nejen na podzim. Co v takovém případě dělat?
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s pohonem 4×4 i zadokolky
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Technologie
Vyšel Vivaldi 1.13. Vylepšuje stahování a práci desítkami listů
Transcend RDC2: multifunkční čtečka karet pro smartphony (vyzkoušeno)
Messenger už nebude tak brutálně masakrovat fotky. Novým limitem je 4k
4K, HDR a 5× větší úhlopříčka, než má vaše televize. Nový projektor od BenQ stojí jen 40 000 Kč
Panelové prostředí pro aplikace ve Windows žije. Možná si ho brzy osaháme
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít