Pozvánky 2

05. ledna 2012, 12:14 - Kateřina Kuncová
05. ledna 2012, 12:14

Společnost

OD 3. LISTOPADU 2011 DO 4. BŘEZNA 2012

Veselí kostlivci Výstava Veselí kostlivci představuje lidové obřady a slavnosti Mexika, ve kterých se odráží lidové náboženství spojující křesťanské a domorodé předkřesťanské prvky. Zaměřuje se na obřady, které se konají v podzimních a zimních měsících a jsou spojeny s náboženskými svátky, jako jsou dušičky, Vánoce, tři králové a masopust. Obřady, které se vztahují ke křesťanskému církevnímu roku, jsou na výstavě srovnány s obdobnými i rozdílnými lidovými obřady odehrávajícími se ve stejném období v Česku. Prostřednictvím sbírkových předmětů jsou zdůrazněny rozdílné i shodné momenty lidové mexické a české obřadnosti. Vyplývá z nich, že Mexiko je Česku přes velkou vzdálenost a veškerou exotičnost v řadě ohledů blízké.

OD 4. DO 29. LEDNA

Výstava Pavla Mrkuse Expozice v českém prostředí poměrně neznámého, v zahraničí však stále úspěšnějšího autora Pavla Mrkuse v Domě pánů z Kunštátu představí soubor nových videoprojekcí s tématem modelování fiktivních vesmírných krajin a jejich mentální rekognoskace. Pavel Mrkus je absolventem Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze a na přelomu tisíciletí dlouhodobě působil jako vysokoškolský pedagog v japonské Toyamě. Tam se také utvářel jeho svébytný vyjadřovací jazyk, který kombinuje využívání sofistikovaných digitálních technologií se snahou o zprostředkování duchovních impulzů vycházejících ze západní evropské tradice i východní spirituality.

OD 11. DO 14. LEDNA

Přednášky Ericha von Dänikena V budově Národního muzea v Praze vystoupí od 19 hodin hvězda světových záhad Erich von Däniken, tentokrát s přednáškou na téma Nevyřešené záhady ve světě. Stejné vystoupení se uskuteční 12. ledna ve Zlíně a 13. a 14. ledna v Brně. Přednáška bude tlumočena do českého jazyka.

OD 12. LEDNA DO 14. ÚNORA

Výstava Toulky po údolích a horách Švýcarska Velký zájem Čechů o Alpy inspiroval Rakouské kulturní fórum v Praze k organizování akcí, jejichž cílem je zprostředkovat veřejnosti poznatky a informace o životě v alpském regionu. Cyklus Alpy pokračuje v Rakouském kulturním fóru v Praze výstavou Toulky po údolích a horách Švýcarska. Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 12. ledna 2012 od 18 hodin. Výstavu prezentuje Rakouské kulturní fórum v Praze ve spolupráci se Švýcarským velvyslanectvím v Praze a Galerií výtvarného umění v Ostravě. Přístupná bude vždy od pondělí do pátku od 10 do 13 a od 14 do 16 hodin.

14. LEDNA

Prague Ballet Gala 2012 Praha se stane opět centrem světového baletu. Sedmý ročník Prague Ballet Gala představí světové hvězdy slavných baletních souborů a divadel (Bolshoi Ballet, Royal Ballet of Flanders, Dutch National Ballet nebo Ballet National de Cuba). Špičkoví umělci seznámí diváky s technickou bravurou ve stylu klasiky, neoklasiky a současného tance. Repertoár vychází z nových i tradičních baletních děl.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Bitcoin na novém rekordu. Právě pokořil cenu 6000 dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít