Pozvánky 15

31. května 2012, 12:27 - Kateřina Kuncová
31. května 2012, 12:27

OD 6. DUBNA DO 5. KVĚTNA

Výstava Androgynekologie Dva cykly prací Ateliér tělového designu FAVU – Práce s modelkou a Práce s modelem – rozvíjejí téma využití ženského a mužského těla uměleckou tvorbou. Vycházejí z klasické historické akademické situace, kdy skupina odborníků (vzdělaných a oblečených) pozoruje objekt (placený a nahý). Do konce 18. století se v pozici objektu nacházel převážně muž, od poloviny 19. století dominuje ženský akt. Situace, se kterou pracují studenti, je významově bohatší o ten rozměr, že v roli povolaných umělců v ateliéru vystupují pouze ženy. Výstavu můžete zhlédnout v prostorách Galerie Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze až do 5. května.

OD 11. DO 26. DUBNA

11. ročník festivalu Jazzfestbrno Široké spektrum jazzu a příbuzných žánrů už tradičně představí jedenáctý ročník mezinárodního festivalu Jazzfestbrno. Od 11. do 26. dubna se do Brna sjede plejáda výjimečných zahraničních hostů i špičky domácí scény a nabídnou příznivcům jazzu a moderní improvizované hudby neopakovatelné (nejen) hudební zážitky. Festival si zachovává tradiční a osvědčený formát dvojkoncertů ve vybrané dny, doplněných o noční jam session. Program jedenáctého ročníku je mimořádně nabitý, pořadatelům se podařilo do úzkého časového rozmezí vtěsnat celou řadu jazzových hvězd.

OD 13. DO 14. DUBNA

Vinařské Litoměřice Jubilejní 10. ročník Vinařských Litoměřic zve všechny milovníky dobrého vína na mimořádnou degustaci, kde bude možné na jednom místě posoudit mnohotvárnost vín i odlišnosti jednotlivých ročníků pocházejících nejen z Čech, ale také z Moravy, a porovnat je s víny zahraničními. Desátý ročník bude oficiálně zahájen 13. dubna v 15 hodin, v 17 hodin pak začne slavnostní ceremoniál s předáním cen v soutěži vín. Společenský večer bude pokračovat na Hradě Litoměřice. Součástí výstavy je sobotní tematický doprovodný program: po celý den Víno a pokrmy s praktickými ukázkami a tipy, jak správně kombinovat vína se sýry, uzeninami a dalšími potravinami tak, aby se naplno rozvinula jejich chuť. Od 14 do 16 hodin budou v rámci programu Víno a zdraví přednášet známí odborníci o blahodárných účincích vína na lidský organismus.

OD 13. DUBNA

Čestmír Suška na autorské výstavě Respektovaný sochař, spoluzakladatel umělecké skupiny Tvrdohlaví Čestmír Suška představuje svá díla na výstavě Outside/Inside v Centru současného umění DOX. Část výstavy – Outside bude instalována na Velké terase a ve Dvoře DOX od 13. dubna do 31. srpna, část Inside pak od 13. dubna do 3. června ve 2., 3. a 4. patře Věže. Outside/Inside Čestmíra Sušky uzavírá jeho úspěšný projekt Rezavé květy, který byl k vidění na mnoha místech České republiky a v USA. Vedle několika starších skulptur si návštěvníci budou moci prohlédnout i dosud nevystavené práce z let 2008–2012.

16. DUBNA, OD 18 HODIN

Energie ve světě omezených zdrojů Francouzský institut v Praze pořádá 16. dubna jedinečnou přednášku vědeckého ředitele společnosti Total Group Jean-Françoise Minstera na téma Energie ve světě omezených zdrojů. Během přednášky se Minster zamyslí nad hlavními energetickými tématy následujících desetiletí, jako je například rostoucí světová poptávka po energii, způsobená demografickým a hospodářským růstem rychle se rozvíjejících zemí, klimatická problematika, která v sobě zahrnuje přeměnu světového energetického systému (efektivnost, obnovitelné zdroje, zachycování a oddělování CO2) a nevyhnutelný vývoj fosilních zdrojů v kontextu nových energetických možností (peak oil, využívání obnovitelných zdrojů). Jako obvykle bude po přednášce následovat debata nad sklenkou vína. Přednáška proběhne také 17. dubna ve 14 hodin na Západočeské univerzitě v Plzni.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Na dálnici D1 bylo spuštěno další úsekové měření. Je totiž…
Porsche 718 Boxster a Cayman GTS se mohou pochlubit vyšším výkonem
Podruhé a lépe. Surface Book 2 je rychlejší, lépe vybavený a může být zcela tichý
Příval malých crossoverů na český trh nebere konce. Dnes dorazil Citroën C3 Aircross
Plug-in hybridní kupé Polestar 1 není Volvo a vyrábět se bude v Číně
Technologie
Tip: Jak získat Windows 10 Fall Creators Update co nejdříve?
Google překvapil. Kvůli lepším fotkám navrhl vlastní procesor
Už i pevným diskem se dá špehovat, funguje jako mikrofon. Hrozba pro bezpečnost
Podruhé a lépe. Surface Book 2 je rychlejší, lépe vybavený a může být zcela tichý
Netflix má již 104 milionů předplatitelů. Příští rok hodlá do obsahu nacpat 8 mld. dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít