Pozvánky 10

01. června 2012, 14:16 - Kateřina Kuncová
01. června 2012, 14:16

Společnost

OD 6. DO 15. BŘEZNA

Jeden svět 2012 Aktuální a naléhavé téma zvolil 14. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který se zaměří na právě probíhající protesty a nepokoje v různých částech světa. Filmy ukážou, že ačkoli cíle a prostředky protestních akcí od Bahrajnu přes Řecko až po USA jsou rozdílné, všechny pojí společný prvek: odhodlaní mladí lidé, kteří žádají změnu zavedených pořádků. Jeden svět 2012 se uskuteční 6. až 15. března 2012 v Praze a následně v dalších 40 českých a moravských městech. Kromě více než stovky snímků festival divákům již tradičně nabídne možnost diskutovat o filmech s jejich tvůrci a zúčastnit se panelových debat s odborníky.

OD 7. DO 13. BŘEZNA

Projekt Pražská nádraží ne/využitá Jak v dlouhodobém časovém horizontu udržet nenahraditelné nádražní budovy, přestože ztratily svou dopravní funkci? Jaká náplň je vhodná pro smíchovské, bubenské, žižkovské či Masarykovo nádraží? A jakou úlohu mají železniční nemovitosti v rozvoji Prahy? Zdaleka nejen na tyto otázky zkusí odpovědět akce začleněné do projektu Pražská nádraží ne/využitá. Zejména pak výstava, která se koná v Galerii Jaroslava Fragnera od 7. do 13. března a je věnovaná mimo jiné možnostem využití Nákladového nádraží Žižkov, a mezinárodní odborná konference na pražském magistrátu (8. března). Ta je po registraci na e-mailu zuzana@gjf.cz přístupná zdarma i široké veřejnosti.

OD 8. DO 9. BŘEZNA

Konference HR Know How 2012 People Management Forum pořádá již popatnácté výroční konferenci Human Resources Know How 2012, která se v termínu 8. a 9. března 2012 uskuteční v hotelu Mövenpick na Praze 5. Významnou součástí programu konference bude finále soutěže o nejlepší personální projekt roku 2011. O své zkušenosti, poznatky a know-how se podělí špičkoví odborníci z České republiky i ze zahraničí. Mezi hlavními řečníky vystoupí Jo Higgins-Cezza, britská expertka na koučování, a Tony Mann, ředitel společnosti Resource Strategic Change Facilitators, autor významných metodologií change managementu a rozvoje organizací.

OD 8. BŘEZNA DO 31. KVĚTNA

Radek Kratina v Dynamu Výstavu Kratina v Dynamu, ale i možnost zhlédnout vznik špičkového grafického designu nabídne od 8. března do 31. května návštěvníkům studio Dynamo design v Osadní 35 v Holešovicích. V budově M Factory, bývalé továrně na Pražskou šunku, se představí zejména umělcovy slavné variabily: fascinující objekty z kovu, dřeva a plastu, ovlivněné kinetickou hravostí i přísnou formou geometrické abstrakce. Expozici doplní i dosud nevystavené fotografie, plakáty a dokumenty z umělcovy pozůstalosti.

11. A 17. BŘEZNA

Benefice … Pro Mánes Nejen na rozloučenou se starým Mánesem před jeho rekonstrukcí, ale především jako symbolický nový začátek pořádá Nadace českého výtvarného umění Benefici … Pro Mánes. V rámci benefice se již v neděli 11. března uskuteční aukce obrazů, soch a grafik z depozitáře nadace. Aukce je připravena ve spolupráci s Galerií Art Praha a bude k ní vydán i katalog nabízených děl. Jejich výstava potrvá v Mánesu po celý následující týden. Vlastní benefice se koná v sobotu 17. března od 19 hodin, Mánes bude otevřen již o hodinu dříve. Hlavním bodem programu je koncert, kterým bude provázet Zdeněk Suchý a na němž vystoupí celá řada hudebníků – Dan Bárta a Robert Balzar Trio, Lenka Dusilová s Beatou Hlavenkovou, Jana Lota a mnoho dalších.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Chcete mít jako živnostník slušný důchod?
Rozhovor se zakladatelem Trip.market aneb jak si sestavit dovolenou podle vlastních představ
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Auta
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za…
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Srážka se zvěří hrozí nejen na podzim. Co v takovém případě dělat?
Technologie
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Galaxy S9 uvidíme už za sedm týdnů. Samsung jej přiveze na CES 2018
Herní počítač pod stromeček II: levná sestava do 20 tisíc [Vánoce 2017]
T-Mobile se skamarádil s Netflixem. Ale nejde o to, na co myslíte…
Tržní podíly výrobců grafik v Q3 2017: Nvidia vylétla nahoru, získává tržní podíl
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít