Poznejte komunikační řešení, které nejen v krizi používají policisté i hasiči - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Poznejte komunikační řešení, které nejen v krizi používají policisté i hasiči

Cisco,
Poznejte komunikační řešení, které nejen v krizi používají policisté i hasiči
Zdroj: archiv společností ALEF a AV MEDIA
Komerční sdělení

První vlna koronaviru na jaře vyvolala krizovou situaci, během níž byla zásadní správná a spolehlivá komunikace. K nejvytíženějším profesionálům v té době patřili policisté a hasiči. Jejich týmy se spolehly se na videokonference od společnosti Cisco.

Během korona krize se naše porady přenášely jen tímto způsobem. Jsme součástí krizového štábu a pochopitelně docházelo k potřebě rychlého přenosu informací. Mohli jsme využít stávající infrastrukturu, která byla postavena v minulosti na principu technologie Cisco. V rámci integrovaného záchranného systému komunikujeme zejména s hasiči,“ popisuje brigádní generál Václav Kučera, ředitel krajského ředitelství policie Středočeského kraje.

Ti na Cisco během krize spoléhali také. „Operační středisko generálního ředitelství je kontaktním bodem. Právě odsud řešíme události, které zasahují větší části České republiky. K tomu nám samozřejmě technologie pomáhají. Během jarního nouzového stavu probíhala komunikace mezi jednotlivými složkami díky videokonferencím,“ vysvětluje Roman Bílý, ředitel odboru operačního řízení MV GŘ Hasičského záchranného sboru ČR.

Kompletní Cisco zařízení policistům, hasičům, ale také třeba Kraji Vysočina dodaly v tandemu společnosti AV MEDIA, specialista na audiovizuální řešení, a ALEF, česká technologická firma působící na dvanácti trzích. Obě mají s technologiemi a komunikací již více než 20 let zkušeností. V rámci jarního projektu bylo podobných komunikačních zařízení instalováno po celé republice více.

Využití Cisco zařízení Policií ČR popisuje toto video.

Zdroj: Policie Středočeského kraje

Středočeská policie díky Cisco zařízení zprovoznila také první kontaktní místa, kde občané s policisty komunikují na dálku. Jmenují se Pol Pointy a zatím se podařilo vybudovat prvních osm kontaktních míst pro občany, a to na Karlštejně, Přerově nad Labem, Čechticích, Rudné, Lysé nad Labem, Zruči nad Sázavou, Sedleci-Prčicích a v Lánech. 

Cisco také už mnoho let využívá řada globálních světových, ale i českých společností. Jedná se o přední řešení pro vzdálenou komunikaci, jež oceňují především zákazníci, kteří si uvědomují cenu svého času, nechtějí řešit kompromisy v kvalitě a očekávají jednoduchost a spolehlivost. Přínosné je jak pro velké organizace, tak pro firmy s minimálně dvěma až třemi lokalitami.

Více se o Cisco řešeních můžete dozvědět na stránkách společnosti ALEF.