Poučení z koronakrize: fine dining bude vstřícnější k lidem - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Poučení z koronakrize: fine dining bude vstřícnější k lidem

,
Poučení z koronakrize: fine dining bude vstřícnější k lidem
Zdroj: Martin Pinkas/Euro

Nouzový stav byl pro restaurace lekcí do budoucna. Tvrdou, ale užitečnou.

Od pondělí lze znovu usednout ke stolu v oblíbené restauraci a dát si oběd nebo večeři i ve vnitřních prostorech. Pokud se jí podařilo nouzový stav přežít.

I přes avizované zavíračky podniků zvučných jmen, kterým vévodila Kuchyň na Hradě spadající pod křídla Ambiente a jež nakonec otevřela také, se žádné velké haló nekoná. Paradoxně zavřela spíše malá bistra vyhledávaná místními. Na Vinohradech třeba skvělá kavárna s kuchyní hedvábné stezky Momoichi.

Společným prvkem těchto podniků je to, že své uzavření oficiálně nikde neohlásily. Třeba populární Levain Bistro na ještě populárnější Krymské je stále v provozu, ale přitom se na realitních serverech objevila nabídka na přenechání prostoru bistra za náležité odstupné.

To samé platí pro původní Home Kitchen v Jungmannově ulici. Ti, kdo hlásají, že zavírají, zůstávají nakonec otevření, a ti, kteří se tváří, že jedou, nakonec potichu zavírají. To jsou paradoxy!

Každý po svém

I z toho, jak se jednotlivé podniky snažily s krizí vypořádat, si můžeme udělat obrázek o jejich stabilitě a fungování do budoucna. Vítězi posledních dvou měsíců se stali ti, kdo vaří jednoduše, rychle a s sebou. Hamburgery začaly opět válcovat ramen a na pastrami si už pomalu nikdo ani nevzpomene. Kvalitní suroviny, jednoduchost a vztah k hostům jsou ingredience, na které se vyplatilo vsadit.

Udělala to i kodaňská Noma, dlouholetá jednička všech světových žebříčků. Získat do ní rezervaci bez důsledné přípravy bylo takřka nemožné a plánovat jste museli měsíce dopředu. Teď nemusíte na návštěvu ani šetřit.…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?