Porsche, BMW i Bentley podporují LGBT komunitu. Oblékly auta do barev duhy - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Porsche, BMW i Bentley podporují LGBT komunitu. Oblékly auta do barev duhy

Jan Markovič, Autobible.cz,

V Německu tento týden probíhá festival proti diskriminaci leseb a gayů. Automobilka Porsche proto předvedla své modely 911 v barvách duhy. LGBT podporují i další výrobci luxusních aut, speciální fólie dostaly BMW i Bentley.

Luxusní automobilky podporují práva leseb a gayů. Na důkaz toho předvedly svá auta vyvedená v barvách duhy. Nejnovějším počinem se chlubí Porsche, které ukázalo šest barevných modelů 911 na podporu německého festivalu Christopher Street Day, který upozorňuje na LGBT komunitu.

„Prosazujeme rovné podmínky pro všechny naše zaměstnance, ať už jsou jací chtějí, bez ohledu na jejich pohlaví, etnické kořeny, náboženství, postižení, věk nebo sexuální orientaci,“ řekl Andreas Haffner, člen představenstva Porsche pro lidské zdroje.

Kromě barevných aut bude během tohoto víkendu na ústředí Porsche vlát duhová vlajka LGBT. Zaměstnanci se také mohou zúčastnit akce Pride Run, kdy budou běhat na svých oblíbených trasách v duhových tričkách. Automobilka navíc má už tři roky oddělení MEC (pro rovné příležitosti).

Porsche není jediným výrobcem, který se svými vozy rozhodl podpořit práva LGBT komunity. V červnu americké zastoupení BMW obalilo model 8 Convertible do barevné fólie na podporu měsíce LGBT ve Spojených státech. Podobnou akci ve Velké Británii zase podpořilo Bentley svým modelem Continental GT V8.

Článek vyšel na webu Autobible.cz

Porsche, BMW i Bentley podporují LGBT komunitu. Oblékly auta do barev duhy
1 (20%) 1 hlasování
Diskuze