Pořiďte si úvěr bez doložení příjmu

31. října 2005, 00:00 - PETR BÝM, MARTINA MARTINOVIČOVÁ
31. října 2005, 00:00

HYPOTÉKY Pořídit si vlastní bydlení či pouze investovat do nemovitosti je v současné době velmi rozumným krokem, neboť doba je mimořádně příznivá. Nabídka na trhu nemovitostí neustále roste, a především úrokové sazby jsou na historicky nízké úrovni. Hypotéku bez doložení příjmu nabízí například Raiffeisenbank nebo ČSOB.

HYPOTÉKY Pořídit si vlastní bydlení či pouze investovat do nemovitosti je v současné době velmi rozumným krokem, neboť doba je mimořádně příznivá. Nabídka na trhu nemovitostí neustále roste, a především úrokové sazby jsou na historicky nízké úrovni.

Hypotéku bez doložení příjmu nabízí například Raiffeisenbank nebo ČSOB. O hypotéku nyní lze žádat i bez složitého dokládání daňových přiznání či potvrzení o příjmu. Raiffeisenbank nyní nabízí hypotéku i bez doložení příjmu, stačí pouze žádost o úvěr a odhad zastavované nemovitosti. Banka na základě takových údajů poskytne úvěr, velký důraz přitom bude klást na hodnotu zastavované nemovitosti. Oproti běžným hypotečním úvěrům bude úvěr poskytnut maximálně do 50 procent hodnoty zástavy. Hypotéku bez doložení příjmu lze žádat i jako neúčelovou.

Raiffeisenbank rovněž výrazně zjednodušila čerpání úvěrů na výstavbu. Doposud klient musel s každou fakturou chodit do banky, která mu ji zpětně proplatila. Celý proces tak byl velmi zdlouhavý, vyžadoval velké množství návštěv banky a spoustu administrace. Raiffeisenbank celý proces obrátila - klient získá peníze na svůj účet a může je čerpat v hotovosti. Nemusí tak do banky vůbec chodit, faktury může hradit elektronicky, např. přes internet či mobilní telefon. Bance pak účelové užití prostředků dokládá až zpětně.

Stejně tak, u úvěru na koupi nemovitosti, je nyní možné uzavřít úvěrovou smlouvu i bez podepsané kupní smlouvy. To umožňuje získat hypotéku i těm klientům, kteří např. kvůli obavám z nepoctivého jednání druhé strany nechtějí zažádat o úvěr před podepsáním kupní smlouvy.

Hypotéka je závazkem až na příštích 30 let, proto je nutné pečlivě zvážit i možnost pojištění. Ideální volbou je kombinace pojištění majetku, životního pojištění a soukromého zdravotního pojištění v rámci balíčku Triga, který zajistí splácení hypotéky v případě úmrtí či pracovní neschopnosti majitele hypotéky.

K financování bydlení či podnikání prostřednictvím hypotečního úvěru se Češi odvažují stále častěji. Hypotéka sice představuje závazek až na desítky let dopředu, na druhé straně však zůstává nejdostupnější možností pro zajištění budoucnosti bez vlastních prostředků. Dá se přitom očekávat, že zájem o hypotéky i nadále poroste s tím, jak se bude zlepšovat životní úroveň obyvatelstva.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Nvidia má nové GeForce pro notebooky, MX110 a MX130. Používají ale staré 28nm čipy
Psaní na displeji tažením a nová gesta při psaní rukou [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít