Poptávka po vývojářích na trhu práce stále roste - Euro.cz

Přihlášení

Poptávka po vývojářích na trhu práce stále roste

,
Poptávka po vývojářích na trhu práce stále roste
Zdroj: Microsoft Dynamics
Komerční sdělení

Softwaroví inženýři jsou na českém trhu práce stále více žádaní. Jen společnost Microsoft jich do svého nového pražského vývojového centra příjme v následujících měsících až dvě stě. Hledá přitom zkušené profesionály, ale také absolventy technických oborů.

“V současné době hledáme nové posily do našeho právě vznikajícího pražského týmu, který se bude podílet na vývoji jednoho z našich vlajkových produktů – aplikace Microsoft Dynamics CRM,” říká Martin Koštál, ředitel vývojové divize Microsoft Dynamics CRM v České republice a Dánsku.

“Český tým bude součástí evropské vývojové divize společně se svými sesterskými centry v Dánsku a Švýcarsku. Jednotlivé úkoly budou rozděleny napříč pobočkami a zeměmi. Říkáme tomu distribuovaný systém práce. Týmy mezi sebou komunikují, koordinují se, řídí a velmi úzce spolupracují. Úspěšné uchazeče tedy čeká nesmírně zajímavá práce nejen pokud jde o vývoj produktu, ale také s ohledem na vedení, organizaci a využití nejrůznějších soft skills. Šíření zkušeností a know-how napříč celým světem ostatně patří k základním benefitům, které našim novým zaměstnancům nabídneme,” doplňuje Martin Košťál.

Praha a celá Česká republika je přitom pro technologický vývoj žádaným místem. „Výhodou Prahy je její centrální poloha, atraktivita města, výborná reputace velkého vývojářského týmu Skype, nové moderní pracoviště společnosti Microsoft na pražské Brumlovce, přítomnost silného technologického talentu a potenciálu, a v neposlední řadě špičkové vysoké školy s velmi dobrou reputací ve světě. To jsou jen některé z důvodů, proč jsme se strategicky rozhodli umístit jedno z našich vývojových center Dynamics CRM právě do České republiky,“ říká Martin Košťál.

Microsoft nabízí uchazečům především atraktivní pracovní prostředí a zázemí jedné z největších softwarových firem světa. Dále pak práci se špičkovými technologiemi a možnost podílet se na vývoji nejmodernějších produktů, které ovlivňují každodenní život stamilionů lidí a firem po celém světě. „Naši zaměstnanci pracují v nadnárodních týmech s kolegy s vynikajícími znalostmi, což jim přináší jedinečnou příležitost pro další profesní růst a získání výjimečné expertízy v oboru vývoje technologií,“ říká Martin Koštál.

Dynamics CRM se v posledních letech stalo jedním z klíčových produktů v portfoliu Microsoftu a Martin Košťál k tomu dodává: „Žijeme v době moderních technologií a zejména mobilních aplikací. CRM aplikace zásadně ovlivňují a i nadále budou ovlivňovat oblast řízení vztahu se zákazníky, ale také marketing nebo prodej. Z toho důvodu je investice Microsoftu do posílení vývoje CRM produktu, která zahrnuje také vznik zcela nového vývojového centra v Praze, logickým krokem“.