PONDĚLÍ 20. PROSINCE

20. prosince 2004, 00:00 - Petr Kučera
20. prosince 2004, 00:00

* V pražském Národním domě na V inohradech proběhne dražba údajně největší pohledávky v historii Česka . Nabízet se bude sporný dluh za Československou obchodní bankou z dob prodeje bývalé IPB. Podle bývalého akcionáře IPB, japonské banky Nomura, činí hodnota pohledávky 40 miliard korun.

ČSOB naopak označuje tuto pohledávku za pochybnou a vykonstruovanou.

* V Olomouci skončí opravy Koželužské ulice, která je součástí olomoucké městské památkové rezervace.

* V Brně slavnostně otevřou prodloužení tramvajové trasy do Líšně .

ÚTERÝ 21 . PROSINCE

* Do tohoto dne mohou podávat firmy přihlášky do výběrových řízení na digitální televizní licence , které vyhlásila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Výběrové řízení se týká pouze dvou digitálních sítí.

* Drobní akcionáři společnosti

Léčiva (Zentiva) , majitelé listinných a neobchodovatelných cenných papírů, mohou do tohoto data vyměnit akcie Léčiv za Zentivu.

* Do tohoto data trvá nabídka společnosti II. Epic Holding, která minoritním vlastníkům strojírenské společnosti

Stavostroj z Nového Města nad Metují na Náchodsku nabídla povinný výkup akcií. Minoritní podílníci mohou akcie prodat prostřednictvím RM- Systému.

STŘEDA 22. PROSINCE

* Jižně od Drážďan bude otevřen devítikilometrový nový úsek dálnice A17 mezi Německem a Českou republikou.

ČTVRTEK 23. PROSINCE

* Uzávěrka výběrového řízení, které Praha 2 vypsala na pronájem nevyužívaných pozemků v Horské ulici mezi policejním muzeem a Folimankou.

* Nedobrovolná veřejná dražba 785 listinných akcií společnosti

Léčebných lázní Konstantinovy Lázně se uskuteční v Plzni. Listinné akcie o jmenovité hodnotě 1000 korun nebyly při změně podoby převzaty akcionáři ani v dodatečné lhůtě. Dražebníkem je společnost West Brokers.

* Firma West Brokers pořádá také dražbu 1467 kusů listinných akcií Stavebního podniku Klatovy , největší stavební firmy v Plzeňském kraji. Listinné akcie o jmenovité hodnotě 1000 korun nebyly při změně podoby převzaty akcionáři ani v dodatečné lhůtě.

* Končí první kolo výběrového řízení na prodej akciové společnosti Plzeňské papírny . Do té doby se mohou zájemci seznámit s podnikem a složit kauci. Závaznou nabídku musejí potenciální kupci podat do úterý 28. prosince, kdy končí dvoudenní druhé kolo výběrového řízení.

STŘEDA 29. PROSINCE

* Česká aukční a dražební draží majetek zkrachovalé společnosti Tesla Lanškroun . Dražit se bude kotelna v areálu podniku. Vyvolávací cena je tři miliony korun. Kontakt: tel. 495 518 832

* Nedobrovolnou veřejnou dražbu 1113 listinných akcií společnosti ZNZ P řeštice pořádá firma West Brokers. Listinné akcie o jmenovité hodnotě 1000 korun nebyly při změně podoby převzaty akcionáři ani v dodatečné lhůtě.

ÚTERÝ 11 . LEDNA 2005

* Jak lépe uspět na veletrhu - to by se měli dozvědět účastníci semináře, který pořádají společnost Veletrhy Brno a vzdělávací agentura Audica. Kontakt: tel.: 5 4115 2584, fax: +420 5 4115 2617, e-mail: expoacademy@bvv.cz

ČTVRTEK 13. LEDNA 2005

* Na brněnském výstavišti se uskuteční veletrhy GO a Regiontour 2005 . Cestovní kanceláře nabídnou poznávací, pobytové i speciálně zaměřené zájezdy. České i zahraniční regiony představí turistické možnosti a programy. Známí cestovatelé se s návštěvníky podělí o své zkušenosti a zážitky. Kontakt: tel.: 541 152 984, fax 541 153 062, e-mail: go@bvv.cz, regiontour@bvv.cz. n Seminář „DPH ve stavebnictví po novele zákona“ se uskuteční v P raze. Kontakt: vzdělávací agentura Vox, tel. 224 142 053, fax 222 246 429, e-mail: prihlaska@vox-kurzy.cz

SOBOT A 15. LEDNA 2005

* Začíná mise českých firem do Čínské lidové republiky , doprovázející ministra průmyslu a obchodu Milana Urbana při jeho oficiální návštěvě Číny. Potrvá do 23. ledna. Česká delegace pravděpodobně postupně navštíví Peking, Šanghaj, zvláštní ekonomickou zónu Shenzen a v závěru cesty Hongkong. Uvažuje se rovněž o návštěvě Kantonu. Účast v misi je vhodná především pro firmy z následujících oborů: energetika, technologie pro ochranu životního prostředí, chemický průmysl, potravinářský průmysl, zařízení pro povrchovou těžbu, dopravní zařízení, obráběcí stroje, obuvnické a stavební stroje, zemědělská technika, zdravotnická technika a vybavení nemocnic. Kontakt: commerce@ppagency.cz nebo Svaz průmyslu a dopravy ČR, tel.: 224 934 361, 224 934 088, fax: 224 934 038, e-mail: dkuchtova@spcr.cz

PONDĚLÍ 17 . LEDNA 2005

* V Mnichově začíná veletrh Bau 2005 . Potrvá do 22. ledna. Zúčastní se 1850 vystavovatelů na 172 tisících metrech čtverečních plochy. Kontakt: tel. + 498 994 911 308, fax + 498 994 911 309, e-mail: info@bau-muenchen.de

ČTVRTEK 20. LEDNA 2005

* Ministerstvo průmyslu a obchodu pořádá pracovní setkání o možnostech rozšíření hospodářské spolupráce se zeměmi Střední Asie . Vedoucí obchodně-ekonomických úseků českých zastupitelských úřadů budou hovořit o spolupráci s Kazachstánem, Kyrgyzstánem, Uzbekistánem a Tádžikistánem. Kontakt: fax: 224062071, e-mail: stepanova@mpo.cz, nebo MPO ČR, oddělení 10090, Politických vězňů 20, 112 49 Praha 1.

STŘEDA 26. LEDNA 2005

* Agentura CzechInvest ve spolupráci se společností CEAG (Central European Advisory Group) pořádá cyklus deseti seminářů pod názvem Finanční fóra . Malým a středním podnikatelům by měly přiblížit reálné možnosti profinancování jejich podnikatelských záměrů kombinací bankovních úvěrů a alternativních zdrojů financování. První seminář se uskuteční v Jihlavě 26. ledna, druhý o den později v Olomouci. Kontakt: tel.: 296 342 500, fax: 296 342 502, e-mail: agentura@czechinvest.org.

Důležité termíny

*DANĚ A POJIŠTĚNÍ

pondělí 27. prosince

*spotřební daň - daňové přiznání za listopad - daňové přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně z topných olejů a zelené nafty za listopad (pokud vznikl nárok)

*daň z přidané hodnoty - daňové přiznání a daň za listopad foto: Profit - Martin Siebert oto: archiv Profitu Veletrh Bau patří k nejdůležitějším v oboru. Akcionáři bývalé společnosti Léčiva mohou vyměnit své akcie.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
Auta
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber…
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Technologie
Dostupnost šestijader Coffee Lake se asi zlepší v půli prosince, Intel spustí další linku
Operátoři slibují „datování bez počítání“. Je to prachsprostá lež [komentář]
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Google Maps budou přehlednější. Navíc se přizpůsobí chodcům i řidičům
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít