Policie má modernější vrtulníky. Renovace vyšla na 104 milionů - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Policie má modernější vrtulníky. Renovace vyšla na 104 milionů

,

Německá firma Airbus Helicopters dokončila modernizaci všech osmi vrtulníků EC135 české policie. Stroje získaly třeba i laser pro identifikaci a označení pohyblivých cílů na zemi.

„Celková cena modernizace osmi vrtulníků EC-135T je v přepočtu 103,7 milionu korun bez DPH,“ počítá Ivana Nguyenová, mluvčí policejního prezidia.

Jak upřesnilo vedení společnosti Airbus Helicopters, která české policejní stroje „upgradovala“ ve své továrně v německém Kasselu, vrtulníky dostaly nové kamery s elektrooptickými infračervenými senzory pro snímání za zhoršených světelných podmínek i laser pro určení vzdálenosti či identifikaci pohyblivých cílů.

 Zmodernizovaný policejní vrtulník Airbus Helicopters EC135.

Modernizace se dotkla především interiéru

„S modernizovanými vrtulníky EC135 jsme získali rozšířené schopnosti pro plnění misí a můžeme policistům v terénu poskytnout nejmodernější vzdušnou podporu,“ chválí investici Tomáš Hytych, ředitel Letecké služby Policie ČR.

Policejní helikoptéry operují ze základen v pražské Ruzyni a brněnských Tuřanech. Kromě běžných úkolů, jako je monitorování provozu, pátrací akce nebo hašení velkých požárů, mají v obou krajích na starosti i leteckou záchrannou službu.

Prohlédněte si policejní vrtulník v akci:

Dále čtěte:

Nové vrtulníky bez soutěže: obrana přímo osloví nejméně tři dodavatele

To je on. USA představily vrtulník, který nabízejí Česku


Ohodnoťte tento článek
Diskuze