Policejní blamáž

31. března 2003, 00:00 - (red)
31. března 2003, 00:00

Jak to vidí ProfitV případě olomouckého teroristy se zříkáme práva na originální názor. Souhlasíme s kolegy, že policie se ukázala být bandou amatérů. Normálně mají policisté chránit bezpečí občanů a zavírat zločince. V Olomouci ale naopak nechali obyvatele napospas a varovali teroristu.

Jak to vidí Profit

V případě olomouckého teroristy se zříkáme práva na originální názor. Souhlasíme s kolegy, že policie se ukázala být bandou amatérů. Normálně mají policisté chránit bezpečí občanů a zavírat zločince. V Olomouci ale naopak nechali obyvatele napospas a varovali teroristu. Lidé se od strážců zákona nedověděli žádné informace, jež by jim pomohly ochránit vlastní zdraví a životy. Zato vyděrač se přesně dovídal, jak a kde na něj policie číhá. Stačilo, aby si pustil policejní mluvčí v televizi. Špatnou detektivku rozsekl až olomoucký hejtman, který se nebál vzít v kritickém okamžiku zodpovědnost na sebe. Tak nějak si představujeme správného činovníka samosprávy. Takže ještě jednou stručně a jasně: hejtman je pro nás hrdina a policii posíláme do - videopůjčovny, aby se příště inspirovala nějakým kvalitnějším filmem.

Státní televize Nova

Proč má stát platit za chyby soukromé firmy? Jenže Nova nikdy nebyla čistě privátní firmou, ale polostátní televizí. To nejcennější, co má, je totiž vysílací licence, kterou přiděluje a odebírá stát. Popravdě vzato, v kapitalizmu rozhoduje ten, kdo platí. V případě Novy to byl ten, kdo měl licenci a dobré politické styky. Stát Lauderovi jeho televizi defacto zestátnil. Železný na rozdíl od svého amerického investora pochopil, že bez souhlasu mocných se v televizním byznysu v Česku podnikat nedá. Toto je klíč k pochopení celého průšvihu a zároveň klíč k pochopení jednání jednotlivých aktérů. Od roku 1999 Nova patřila opoziční smlouvě. Ta sice padla, zůstala však po ní sirota - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Není divu, že Špidla může puknout vzteky. Má platit deset miliard za to, že se Železný spojil s jeho nepřáteli, Klausem a Zemanem. Navíc ani nemůže odvolat Radu, protože tu stále drží většina složená z ODS, zemanovců a komunistů. Takže se ani nedostane k licenci, aby s ní usmířil Američany. Celý tenhle cirkus se nám nelíbí. Ještě méně se nám zamlouvá vědomí, že to neskončí, ať bude u moci kdokoliv. Leda že by už někoho konečně napadlo liberalizovat televizní trh, licence dražit a udělat z polostátních vysílaček opravdu kapitalistické firmy.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Auta
Srážka se zvěří hrozí nejen na podzim. Co v takovém případě…
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s pohonem 4×4 i zadokolky
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Subaru Impreza páté generace dorazila do ČR. Je to vážně zajímavé auto
Technologie
Připravte si lyže. NaSvah.cz vám najde nejlepší střediska v Česku a na Slovensku
Čína nemá ráda ani Skype. Ten tak zmizel z katalogů aplikací
Uber zlepšuje podmínky pro své řidiče a přidává živé sledování
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Koupě roku? Amazon dnes prodává Galaxy S8 jen za 13 200 Kč
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít