Pokoj pro nomáda. Česká platforma Flatio koupila portugalského rivala - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Pokoj pro nomáda. Česká platforma Flatio koupila portugalského rivala

,
Pokoj pro nomáda. Česká platforma Flatio koupila portugalského rivala
Zdroj: Archiv

Původně brněnský startup Flatio, který zprostředkovává střednědobé pronájmy na několik měsíců, koupil svého portugalského konkurenta NomadX. Flatio kompletně přebírá klientské portfolio úspěšné portugalské firmy, které se počítá v tisícovkách pronajímatelů. Flatio má dále v plánu expanzi do další portugalsky mluvící země – Brazílie.

Kvůli covidu-19 se Flatio letos na jaře ocitlo v úzkých, na vratkách firma přišla o zhruba 1,5 měsíčního cash flow. Přesto se firmě z krize podařilo vymanit.

„Pokud srovnáme prvních devět měsíců roku 2020 s lednem až zářím 2019, tak navzdory covidovým omezením jsme v počtu rezervací meziročně rostli o 18 procent a v počtu nově aktivovaných majitelů o 30 procent,“ uvádí spoluzakladatel a marketingový ředitel Flatia Ondřej Dufek.

NomadX vznikl jako projekt pro digitální nomády – novodobé dobrodruhy, kteří nejsou prací nebo jinými závazky nuceni setrvávat na jednom místě. NomadX, jehož valuace se podle tržeb odhaduje na čtyři miliony eur, od roku 2017 vedl jeho spoluzakladatel David Williams.

Flatio aktuálně působí v 17 zemích a v 60 městech. Nejsilnější klientskou základnu má zatím v Praze, zaznamenalo také významný nárůst v Budapešti, Varšavě či Lisabonu. Mimo to se lze přes tuto službu ubytovat také na Floridě, v Dubaji, Itálii či Chorvatsku.