Pojišťovna Axa odchází ze střední Evropy. Aktivity prodá skupině Uniqa - Euro.cz

Přihlášení

Pojišťovna Axa odchází ze střední Evropy. Aktivity prodá skupině Uniqa

čtk,
Pojišťovna Axa odchází ze střední Evropy. Aktivity prodá skupině Uniqa
Zdroj: Rasch Jan/Euro

Francouzská finanční skupina Axa odprodá své aktivity v České republice, Polsku a na Slovensku za miliardu eur (25 miliard korun) rakouské společnosti Uniqa Insurance Group AG. Uniqa také působí na českém trhu, a podle šéfa koncernu Andrease Brandstettera se akvizicí stane pětkou na pojišťovacím trhu v rostoucím regionu střední a východní Evropy.

Transakce podléhá schválení dozorčích orgánů. Dokončena by měla být ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Jejím předmětem je životní i neživotní pojištění, investiční společnosti, penzijní fondy a servisní společnosti skupiny Axa.

„S těžištěm zaměřeným na ziskové retailové obchodování a s vyrovnaným produktovým mixem se doplní naše stávající obchody a staneme se pětkou v rostoucím regionu střední a východní Evropy,“ okomentoval agentuře APA transakci šéf koncernu Uniqa Andreas Brandstetter.


Šéfka VIG Stadlerová: Změna klimatu postihuje i pojišťovnictví

Šéfka pojišťovacího koncernu VIG Elisabeth Stadlerová

Skupina Axa zaměstnává celosvětově 171.000 lidí a má 105 milionů klientů v 61 zemích. V Česku a na Slovensku jí v roce 2018 čistý zisk stoupl o 29 procent na 725 milionů korun.

Uniqa je největší rakouská pojišťovací skupina. V České republice dosud patří do sedmičky největších pojišťoven. V prvním pololetí loňského roku vybrala v Česku na pojistném 3,8 miliardy korun, meziročně o osm procent více.

Axa zaměstnává ve třech středoevropských zemích 2100 lidí, v samotné České republice má 527 zaměstnanců. Akvizicí českých, polských a slovenských aktivit skupiny Axa získá Uniqa pět milionů nových klientů, uvedla APA.

Diskuze