Pohřbená demokracie

03. března 2009, 11:45 - Benjamin Kuras
03. března 2009, 11:45

Vyhoštění nizozemského poslance potvrzuje pokračující islamizaci ostrovního království

„Británie přestala být kolébkou demokracie a stala se jejím hřbitovem,“ komentovala zákaz vstupu nizozemského poslance Geerta Wilderse do Británie známá sloupkařka Daily Mailu Melanie Phillipsová, která už několik let zaznamenává postupující islamizaci Británie a popsala ji v dnes už bestsellerové knize „Londonistan“. Podobně zákaz Wildersova vstupu komentovala nizozemská vláda a dokonce i francouzská média, která vždy škodolibě čekají na jakékoli britský faux pas. Omyl to byl věru, jak se patří, a nepochybně věští brzký konec britské demokracie i svobody projevu.

Brilantní řečník Kdo je Geert Wilders a co na něm britské vládě vadí? Pětačtyřicetiletý poslanec je v parlamentu od roku 1998. Dnes předsedá vlastní Straně svobody (Partij voor de Vrijheid), která má od voleb v roce 2006 devět ze sto padesáti poslanců, ale její popularita se podle nejnovějších průzkumů zvedá až na pětadvacet procent. V roce 2007 ho hlavní holandská rozhlasová stanice jako brilantního debatéra a řečníka jmenovala většinou novinářských i posluchačských hlasů „Politikem roku“. O rok později ho Front Page Magazine jmenoval „Mužem roku“ a v únoru 2009 dostal italskou cenu Oriany Fallaciové za obranu svobody. Od roku 2004, kdy se proti němu objevily první vražedné hrozby, je pod stálou policejní ochranou. Pozoruhodností Wildersovy strany je, že kromě jeho samého nemá žádné členy, jen kandidáty do voleb. K jejímu programu patří omezení státní byrokracie na polovinu, zvýšení počtu policistů a zapojení armády do vnitrostátní bezpečnosti, opozice proti dalšímu rozšiřování EU i evropské ústavě (nyní Lisabonské smlouvě), podpora NATO a větší účasti Nizozemska na jejích vojenských akcích a boji proti terorismu. Vyzývá k pevné podpoře Izraele jako předmostí Západu, který se musí bránit proti sílícímu džihádu.

Dohoda není možná „Islám má krvavé hranice,“ je Wildersův oblíbený citát ze Samuela Huntingtona. „Krev na nich teče od Indie, Indonésie, Filipín, jižního Thajska, Palestiny, Somálska či Súdánu po rostoucí islámská ghetta evropských měst,“ říká Wilders. Žádá úpravy nizozemské ústavy a Evropské konvence o lidských právech na ochranu občanů před islámským extremismem a islamizací Evropy. Wilders a jeho strana navrhují celoevropské zavedení ústavního článku podobného prvnímu dodatku k americké ústavě. Ten vládě zakazuje vydávat jakékoli zákony narušující svobodu slova a tisku a znemožňující občanům pokojné shromažďování nebo právo podávat vládě petice za nápravu křivd.
Extremismem je pro Wilderse nejen aktivní terorismus, nýbrž i ten „umírněný“ islám, který „mírumilovným způsobem“ hlásá nadvládu na ostatními, ovládnutí světa, podporuje zavádění islámských zákonů šaría, omezuje práva žen, zakazuje odstoupení od islámské víry a kousek po kousku se systematicky prohlodává do evropských institucí, médií, školství, politiky, kultury, práva a bankovnictví. Wilders žádá, aby islámu byla zakázána propagace idejí a příkazů vyzývajících muslimy k vraždění jinověrců, omezování práv žen a homosexuálů a zákazu svobodné debaty.
„Islám není náboženství, nýbrž totalitní ideologie maskující se náboženstvím,“ říká Wilders. „Nemůžeme s muláhy a imámy uzavřít žádnou dohodu. Budoucí generace by nám to neodpustily. Nesmíme promarnit naše svobody, tak jako jsme je nesměli odevzdat nacismu a komunismu. K tomu prostě nemáme právo,“ říká v parlamentu. „Islám je trojský kůň v Evropě. Jestliže islamizaci nezastavíme teď, Eurabia a Netherabia tu budou za chvíli. Před sto lety žilo v Nizozemsku padesát muslimů. Dnes je jich milion. Ženeme se ke konci evropské a holandské civilizace.“

Rozepře Wilders podrobně studoval islámskou historii i korán a navštívil mnohé arabské země. Příčiny islámského extremismu nevidí v nějaké pomýlené dezinterpretaci knihy, nýbrž naopak v jejím doslovném čtení. Označuje Korán za vražednou knihu ohrožující demokracii a svobodu jako Hitlerův Mein Kampf. Z citátů prokládaných záběry islámského teroru sestavil čtyřhodinový film zvaný „Fitna“, což v arabštině znamená něco jako rozepře. Je to jakási, jak Wilders říká, „procházka koránem“. Mezi citáty jsou:
„Připravte na ně veškerou armádu a jezdectvo, jaké dokážete sestavit, aby nahnalo hrůzu v srdcích nepřátel Alláha, nepřátel vašich.“ Se záběry manhattanských dvojčat zasažených letadly a madridského nádraží. „I kámen zvolá: Ó muslime, za mnou se skrývá žid, pojď a usekni mu hlavu. A jménem Alláhovým ji usekneme. Vy židáci! Alláh je veliký. Džihád ve jménu Alláha!“ Citát provázený záběry dnešních imámů vyzývajících k vraždění židů.
„Chtějí, abyste se zřekli víry a byli jako oni, proto se s nimi nepřátelte, dokud nebudou prchat cestou Alláhovou. Ale stanou-li se renegáty, chytejte je a zabíjejte je, kdekoli je najdete, a z jejich řad neberte přátele ani pomocníky.“ Provázené záběry kosovských Albánců ničících srbský kostel a kázání imámů proti křesťanství.
„Bojujte proti nim až do chvíle, kdy nezbude žádný nesouhlas a náboženství je úplně Alláhovo.“ Provázené záběry hrozeb proti Salmanovi Rushdiemu a Ayaan Hirsiové Alíové. Demonstrace islámských fanatiků v Británii a Dánsku s transparenty „Islám ovládne svět“, „Zabíjej jménem Alláha!“ a podobných.
Film končí záběry islamizace Nizozemska, mešit, ženských obřízek, vraždění žen ze cti, výzev imámů ke kamenování těch, kdo spáchali nevěru, věšení homosexuálů, poprav žen useknutím hlavy a podobné.
Na film bylo podáno několik žalob, veřejné promítání bylo zakázáno, internetové stránky je většinou musely stáhnout ze strachu z muslimských hrozeb. Pak jej Wilders nabídl k promítání a diskusi v evropských parlamentech pod ochranou imunity. Nabídku přijala britská sněmovna lordů a Wilderse do parlamentu pozvala. A vypuklo drama:
Lord Ahmed sněmovně pohrozil, že dovolí-li promítání, on svolá deset tisíc muslimů na obléhání parlamentu.
Sněmovna odpověděla, že si na to pořídí extra policejní ochranu, ale Wildersovu návštěvu odložila na pozdější datum 12. února.

Persona non grata Vláda Wildersovi zakázala vstup do Británie a ministerstvo vnitra mu zaslalo prostřednictvím velvyslanectví v Haagu dopis, v němž stálo: „Ministr vnitra je toho názoru, že Vaše přítomnost v UK by působila opravdové, přítomné a dostatečně vážné ohrožení fundamentálních zájmů společnosti. Ministr vnitra je přesvědčen, že Vaše prohlášení o muslimech a jejich víře, vyjádřené ve Vašem filmu Fitna a jinde, by ohrozily komunitní harmonii a tudíž i veřejnou bezpečnost v UK.“
Nikoho nenapadlo žalovat Lorda Ahmeda, že vyhrožuje násilím proti parlamentu, který má ze všech institucí nejvíc právo vyslechnout informace týkající se možného ohrožení demokracie. Wilders 12. února ráno přiletěl na londýnské letiště Heathrow za doprovodu televizních štábů. Při výstupu z letadla ho zadrželi dva civilní policisté a posadili ho na zpáteční let. „Tohle by se dalo čekat od Zimbabwe, ale ne od Británie,“ komentoval Wilders.
Kdyby bylo lordům dovoleno Wilderse vyslechnout, slyšeli by mimo jiné toto: „Evropa je na rychlé cestě stát se Eurabií. Nejdražší z mnoha našich svobod je ohrožena. Musíme ji bránit. Pro generaci mých rodičů byla slova ,Volá Londýn‘ synonymem naděje a svobody. Dnes se Británie stala zemí ovládanou strachem. Bude to za čtyřicet let pořád ,Volá Londýn‘, nebo ,Volá Londonistán‘? Bude Británie nabízet poddanství, nebo vytrvalost? Svobodu, nebo otroctví? Volba je na nás. Svoboda už opět není samozřejmostí. Ale my se nikdy nebudeme omlouvat za to, že jsme svobodní. Nikdy se nepoddáme. Nikdy se nevzdáme. Svoboda musí zvítězit a svoboda zvítězí.“

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Už jste požádali finanční úřad o prominutí pokuty za kontrolní hlášení?
Známé tváře a volby. Které osobnosti podporují SPD, TOPku, či Piráty?
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Auta
Jaguar zvažuje nástupce modelu XK. Použil by upravenou…
Volkswagen chce závodit s elektrickým prototypem. Zřejmě zkusí Pikes Peak
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř Mercedesu třídy S
Galerie: Šemík, knedlík, mandelinka a další legendární autobusy z ČSSR
Nový Jeep Compass má za sebou testy IIHS. Obstál bez vyznamenání
Technologie
Nokia 7 je tady. Sympatická střední třída má skleněná záda a punc od Zeisse
Asus: Coffee Lake by mohlo být kompatibilní s deskami generace Z270, kdyby Intel chtěl
Linuxáci si vymodlili vlastní smartphone. Librem 5 se chce odlišit od Androidů i iPhonů
S cenami operačních pamětí to prý bude mizérie i příští rok, nedostatek čipů má trvat
Sdílení polohy na mapě láká další aplikace. Kde všude se můžete nechat sledovat?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít