Podpoříme nákup gripenů - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Podpoříme nákup gripenů

, Jindra Dvořáková,
Podpoříme nákup gripenů
Zdroj: Euro.cz

Společnost je připravena dojednat offsetový program

PRAHA (jid) – Americký gigant General Electric (GE) pro týdeník EURO uvedl, že je připraven podpořit svými offsetovými programy nákup bojových letounů pro českou armádu, který v současné době probíhá. Jedna ze společností spadajících do GE, firma GE Aircraft Engines (GEAE), je totiž partnerem v procesu zajištění dodávek víceúčelového bojového letounu Gripen pro Vzdušné síly Armády České republiky. GEAE vyrábí bloky pro motory Volvo/GE RM12, jež letouny Gripen pohánějí.
Firma GEAE se zavázala k dosažení co nejlepšího offsetového programu pro Českou republiku a k dojednání konkrétních offsetových závazků v rámci projektu se společnostmi Saab, BAE Systems a Volvo. General Electric spolu se svými dceřinými společnostmi a jí stanovenými třetími stranami zhodnotí příležitost pro přímé cizí investice v České republice.
„Naše společnost má s programy průmyslové spolupráce více než čtyřicetileté zkušenosti a v jejich rámci splnila závazky přesahující šest miliard amerických dolarů,“ prohlásil pro týdeník generální ředitel GE Capital Bank a oficiální zástupce GE v České republice Petr Šmída a dodal, že úspěšné navázání spolupráce může vyústit v další přínosy pro český průmysl. Kooperace by následně mohla pomoci exportu českých produktů a služeb, které by kupovaly různé společnosti GE, které působí v Česku i v zahraničí.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze