Podpora podnikatelů je v plánu

13. února 2006, 00:00 - (roš)
13. února 2006, 00:00

NEPARLAMENTNÍ POLITICKÉ STRANY Nejen velké strany lákají voliče z řad podnikatelů. Do voleb sice zbývá ještě několik měsíců, na internetu se však již objevují některé pasáže z volebních programů malých stran, které mohou být pro podnikatele zajímavé a inspirativní.

„Připravujeme rovnou daň, ale posunutou trochu jinam, než jak ji nabízejí ostatní,“ říká Vladimír Železný.  foto: Profit - Martin Siebert

NEPARLAMENTNÍ POLITICKÉ STRANY

Nejen velké strany lákají voliče z řad podnikatelů. Do voleb sice zbývá ještě několik měsíců, na internetu se však již objevují některé pasáže z volebních programů malých stran, které mohou být pro podnikatele zajímavé a inspirativní.

Program pro letošní parlamentní volby uveřejnila na internetových stránkách například strana SNK Evropští demokraté. Nevýhodou je, že podrobný rozpis je uveden pouze za Evropské demokraty, nikoliv za celé současné sdružení. V celkovém programu stojí za povšimnutí bod nazvaný Zlepšení prostředí pro podnikání. Píše se v něm, že strana bude usilovat o zrušení minimální daně a registračních pokladen pro živnostníky, stejné podmínky pro domácí i zahraniční investory, podporu malým a středním firmám, podporu vzniku podnikatelských inkubátorů a podobně.

Nezávislí demokraté se ve svém programu zaměřují hlavně na daně. „Připravujeme rovnou daň, ale posunutou trochu jinam, než jak ji nabízejí ostatní. Chceme prosadit daň skutečně spravedlivou a sociálně vlídnou,“ říká šéf strany. Vladimír Železný. Dalším tahákem má být možnost vlastního nastavení výše odpisů.

Tématu podnikání se ve svém volebním programu věnuje i Strana zelených. „Budeme prosazovat systém podpory podnikání, který odstraní dosavadní neopodstatněné zvýhodňování velkých investorů. Rovný přístup k daňovým a jiným úlevám zajistíme mimo jiné tím, že výše investice nebude podmínkou k jejich získání,“ uvádí její program. Pro zajímavost je možné porovnat předchozí body k podpoře podnikání s těmi, které v programu nabízí republikáni Miroslava Sládka. V bodě s názvem Zvýhodníme drobné obchodníky se píše: „Chceme vytvořit podmínky pro vyvážený poměr mezi veřejným, státním a soukromým sektorem. Vytvořit podmínky pro vznik a rozvoj domácích a národních vlastníků a podnikatelů.“ Za zmínku stojí také plán na snížení daní pro podnikatele, kteří se budou zabývat výrobní činností. Zvýhodnění se však má týkat také těch, kteří chtějí svoji část výroby přenést do věznic, čímž se prý sníží náklady státu na jednoho vězně.

Že by se některá z těchto stran podílela v příštím období na moci, je však podle aktuálních předvolebních průzkumů nepravděpodobné. Zůstane tak zřejmě jen u slov, nicméně podnikatelé se mohou cítit poctěni, že na ně ani menší strany ve svém programu nezapomínají.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Co je dobré vědět o otcovské dovolené po porodu v roce 2018?
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Auta
Nejvlasatější auto světa na sobě vozí 100 kg lidských vlasů…
Ekologův koutek: Volvo PV544 dostalo motor z tanku. A vypadá brutálně
BMW dá dvě turba na základní dieselový čtyřválec 18d a 20d. Pomůže to spotřebě
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber vypustí do ulic 24 tisíc aut bez řidiče
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Technologie
„Dobře vaří, ale jsou drazí.“ Mapy.cz přidávají hodnocení firem
Minecraft v roce 2018 dostane velkou aktualizaci Aquatic. Co přinese?
Seznam Email bude bezpečnější. Konečně přijde dvoufázové ověření
Apple má v iMacu Pro ARM procesor A10. Běží na něm Siri a náhrada Intel ME, i po vypnutí
Herní pocta metalové hudbě jménem Brütal Legend je teď ke stažení zdarma
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít