Podnikatelská setkání

18. října 2004, 00:00 - GABRIELA ŘÍHOVÁ
18. října 2004, 00:00

Kdo se s kým potkal během minulého týdne? Profit přináší zpravodajství nejen z oficiálních akcí, ale také z neformálních jednání.

Účastníci semináře Profitu získlai informace o fondech EU. 

PROFIT RADIL PODNIKATELŮM

Dvoudenní seminář, který organizoval týdeník Profit minulý týden v Liberci a Ústí nad Labem, se setkal s velkým zájmem místních podnikatelů. Hlavním tématem přednášek byly možnosti získání dotací z fondů Evropské unie a varianty financování firem vyvážejících do zahraničí. Tématu odpovídala i vysoce odborná úroveň přednášejících, jimiž byli zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu, agentur na podporu podnikání a obchodu CzechInvest a CzechTrade, České exportní banky a Československé obchodní banky. Další série seminářů pokračuje od příštího týdne v Brně, Ostravě, Plzni a Českých Budějovicích.

(ina)

Zástupci společnosti Moeller Elektrotechnika (zleva) Pavel Mráček a Johann Hoermannseder diskutují s radními z Jihočeského kraje před výrobní halou.  

MOELLER ELEKTRO TECHNIKA SLAVILA 10. VÝROČÍ

Společnost Moeller Elektrotechnika oslavila 10. výročí otevření svého výrobního závodu v Suchdole nad Lužnicí. Výrobce elektrotechnických přístrojů pro domovní a průmyslové aplikace zorganizoval mimo jiné i den otevřených dveří suchdolského závodu, kterého se zúčastnilo na tisíc zájemců. „Je pochopitelné, že i do budoucna chceme využívat potenciálu, který zde máme, a výrobu dále technologicky rozvíjet,“ uvedl jednatel společnosti Vladislav Náhlík. Výrobní závod v Suchdole nad Lužnicí má 1100 zaměstnanců, firma do něj prozatím investovala 650 milionů korun. Vyrábějí se zde domovní jističe, spínací přístroje, domovní rozvodnice a rozvaděče pro český i světový trh. Koncern Moeller působí ve více než 90 zemích světa.

PODNIKATELÉ I ÚŘEDNÍCI SE SEŠLI VE VLAKU

Více než sto podnikatelů a úředníků se vypravilo vlakem do rakouského Lince. Smyslem cesty, organizované Jihočeskou hospodářskou komorou, bylo neformální setkání členů komory, zástupců veřejné správy a dalších hostů. Pozvání k cestě přijali například ředitelé velkých jihočeských podniků jako Budějovický Budvar, 1. JVS, Robert Bosch, EGE, ČSAD Jihotrans, představitelé Krajského úřadu Jihočeského kraje, zástupci Svazu měst a obcí Jihočeského kraje, Regionální rozvojové agentury jižních Čech RERA, Jihočeské centrály cestovního ruchu a dalších institucí. Ve vlakové soupravě byl vedle jídelního vozu a soudobých vagonů volně přístupný i salonní vůz prezidenta T. G. Masaryka, který v letech 1929-1930 vyrobila pražská společnost Ringhoffer.

(ner)

PEKAŘI UKÁZALI SVÉ UMĚNÍ

V příjemném prostředí Pivovaru ve Zvíkovském Podhradí se uskutečnilo finále 1. ročníku soutěže Kornspitz pekař roku 2004. Soutěž pořádala společnost backaldrin, evropský výrobce přípravků a směsí pro pekaře, která je vlastníkem ochranné známky Kornspitz. Mezi silnou konkurencí pekařů z celé republiky zvítězila Blatnická pekárna z Blatnice pod Svatým Antoníčkem. Na 2. místě skončily výrobky Pekařství Martínek z P oděbrad-Polabce, bronz patří firmě Delta pekárny Morava. Cenu společnosti backaldrin získala firma Delta Frozen Products. Soutěž byla pořádána u příležitosti 20 let existence značky Kornspitz a podle zástupců organizátora bude mít pokračování i v příštích letech.

 

VZNIKNE TOVÁRNA NA KRMIVO PRO MAZLÍČKY

Španělská společnost Dibaq postaví v Hevlikovicích u Žamberka továrnu na výrobu krmných směsí pro psy, kočky a další domácí zvířata. Stavba za zhruba 400 milionů korun by měla být dokončena v roce 2006. Poskytne práci dvacítce zaměstnanců. Ročně by měla továrna vyrobit přes sto tisíc tun krmných směsí, čímž se ztrojnásobí celková produkce těchto krmiv v České republice. Na položení základního kamene továrny přijel ze Španělska generální ředitel společnosti Carlos Tejedor Lázaro.

(ts)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný…
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Technologie
Nvidia dává opět ke grafikám zadarmo hru Destiny 2, podporuje takto GTX 1080 a 1080 Ti
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Velký přehled: Kdo vlastní naše pojišťovny?
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít