Podnikatelská setkání

06. prosince 2004, 00:00 - GABRIELA ŘÍHOVÁ
06. prosince 2004, 00:00

Kdo se s kým potkal během minulého týdne? Profit přináší zpravodajství nejen z oficiálních akcí, ale také z neformálních jednání.

Lívia Klausová předává cenu Paralympionik roku 2004 plavci Martinu Kovářovi. Foto: Jan Mihaliček

1. PARALYMPIONIKEM ROKU JE PLAVEC MARTIN KOVÁŘ

Na Pražském hradě se opět po roce uskutečnilo vyhlášení nejúspěšnějších paralympioniků. Slavnostní akci moderoval Martin Dejdar spolu s nejlepším handicapovaným cyklistou světa Jiřím Ježkem. Hlavní ocenění získal plavec Martin Kovář, především díky triumfům z Atén. Sedmatřicetiletý vítěz však krátce poté ohlásil ukončení své vrcholové kariéry. „Jsem rád, že jsem mohl být členem paralympijského týmu. S plaváním ale končit nechci, neboť je to nezbytný prvek rehabilitace,“ řekl vozíčkář s postižením dolních a jedné horní končetiny. Druhé místo v anketě získala Veronika Foltová, dvojnásobná paralympijská vítězka a držitelka světového a paralympijského rekordu ve vrzích. Třetí skončil Jiří Ježek, nejlepší cyklista z Atén. Ceny předala manželka prezidenta republiky Lívia Klausová.

Oběda se zástupci Hong Kong Trade Development Council v pražské restauraci Hergetova cihelna se zúčastnili i Tomáš Smrčka a Zdeněk Vávra ze společnosti FAST ČR.

2. ZÁSTUPCI HONGKONGU ZKOUMALI NÁŠ TRH

Společnost Hong Kong Trade Development Council (HKTDC) uspořádala v P raze konferenci o obchodní spolupráci mezi touto asijskou zemí a Českou republikou. Dvoudenní akce s bohatým programem se zúčastnili Edward Leung a W ing Chu (za HKTDC), Česko zastupovali mimo jiné představitelé agentur CzechInvest a CzechTrade či pracovníci ministerstva průmyslu obchodu. O českém trhu by měla informovat také nová publikace, určená pro hongkongské společnosti se zájmem o obchodování s našimi firmami.

 

Starostka Přelouče Irena Burešová a ředitel Krajské hospodářské komory Pardubického kraje František Jarolím otevřeli nové Informační místo pro podnikatele. Foto: KHK Pardubice

3. INFORMAČNÍ MÍSTO PRO PODNIKATELE V PŘELOUČI

Krajská hospodářská komora Pardubického kraje ve spolupráci s Městským úřadem v Přelouči otevřela kancelář Informačního místa pro podnikatele v P řelouči. Malí a střední podnikatelé zde najdou bezplatnou pomoc. Získat zde lze obecné informace týkající se například podnikatelského prostředí v České republice a v Evropské unii, příslušné legislativy, programů podpory malého a středního podnikání či vzdělávacích programů v regionu. V P ardubickém kraji působí Informační místa pro podnikatele už v P ardubicích, České Třebové, Svitavách, Chrudimi, Hlinsku a ve Vysokém Mýtě. Poslední dvě jmenované mají, stejně jako nová pobočka v P řelouči, pouze omezený provoz.

4. NOVÝ ZÁVOD BENTELER AUTOMOBILTECHNIK

Společnost Benteler Automobiltechnik, německý výrobce automobilových komponentů, posílil své aktivity v České republice. V Rumburku (Ústecký kraj) firma zahájila stavbu nového závodu na výrobu podvozkových a bezpečnostních dílů. Bude to již její čtvrtá divize v Česku po Stráži nad Nisou, Chrastavě a Liberci. „V ýrobu náprav, bezpečnostních komponentů karoserie a dalších dílů zahájíme v průběhu prvního pololetí příštího roku, Budeme přitom využívat nejnovější metody a technologie,“ řekl technický ředitel společnosti Petr Marijczuk. 

Golfový turnaj pro obchodní partnery uspořádala v uplynulém týdnu společnost Logos. Akce se mimo jiné zúčastnili Pavel Šťovíček (Logos), Miroslav Mrázek (GE Capital Bank), Milan Čaloun (Staffware) a Pavel Demartini (Plus-Discount). Foto: Profit - Martin Siebert

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř…
Galerie: Šemík, knedlík, mandelinka a další legendární autobusy z ČSSR
Nový Jeep Compass má za sebou testy IIHS. Obstál bez vyznamenání
Na dálnici D1 bylo spuštěno další úsekové měření. Je totiž potřeba vybrat více peněz
Porsche 718 Boxster a Cayman GTS se mohou pochlubit vyšším výkonem
Technologie
Linuxáci si vymodlili vlastní smartphone. Librem 5 se chce odlišit od Androidů i iPhonů
S cenami operačních pamětí to prý bude mizérie i příští rok, nedostatek čipů má trvat
Sdílení polohy na mapě láká další aplikace. Kde všude se můžete nechat sledovat?
Google převlékne Kalendář do Material Designu. Takhle bude vypadat
Seznamu se daří. Stejně jako Google žije primárně z reklamy
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít