Podnikatelská setkání

07. července 2004, 00:00 - (kt)
07. července 2004, 00:00

Kdo se s kým potkal během minulého týdne? Profit přináší zpravodajství nejen z oficiálních akcí, ale také z neformálních jednání.

Radegast pro cyklisty

Na vrchu Javorový nad beskydskými Oldřichovicemi byla otevřena nová cyklotrasa pojmenovaná Trojmezí Radegast. Akce se zúčastnili místní podnikatelé, politici a sportovci. Po startu je čekala občerstvovací stanice s vychlazeným nealkoholickým pivem Birell. „Byla by škoda cyklotrasu projet na jeden zátah a nevychutnat si úchvatný pohled na hřebeny beskydských hor i v prostředí, které je naší firmě blízké - v místních hostincích,“ komentoval zastávku regionální ředitel Plzeňského Prazdroje Dušan Holý. Pětasedmdesát kilometrů trasy vyznačil Radegast 287 cyklistickými značkami, opatřil ji osmi mapami v terénu a dvěma odpočívadly. Počet restaurací na trase je nezvykle vysoký - přesně devětačtyřicet podniků.

Letní bobová dráha v Harrachově

Vozíky na nové letní bobové dráze v Harrachově začaly jezdit začátkem prázdnin. Dráhu poté oficiálně otevřou 15. července místní politické a podnikatelské špičky. Společnost První bobová provozuje podobnou dráhu ve Špindlerově Mlýně již od roku 1997.

Oskar se baví

Sedmnáct set zaměstnanců Oskara a jeho nejvýznamnějších obchodních partnerů se zúčastnilo Oskarovy výpravy. Jejím cílem bylo zábavnou formou posílit sounáležitost se společností a značkou. Akce byla zakončena velkolepou megapárty v pražské Sazka areně, kterou uváděl Leoš Mareš a zahrála na ní naživo skupina Chinaski.

 

Škoda nevěří Microsoftu

Snídaně s významnými obchodními partnery proběhla v pražském sídle počítačové firmy IBM. Ředitel informačních technologií pojišťovny ING Karel Fíla při ní informoval o využití notebooků řadou svých obchodních zástupců: „My notebooky platíme výrobci a naši nezávislí agenti, kteří je využívají, odvádějí určitou částku na naše konto za pronájem hardware, software, ale také celého pojišťovacího systému.“ Zástupce mladoboleslavské škodovky Martin Taege mluvil o využití software: „Nemůžeme spoléhat na platformu jediného výrobce Microsoft. Nebylo by to fér vůči našim zákazníkům.“ Škoda Auto proto využívá jako srdce svého informačního systému univerzální UNIX a Windows se uplatňují jen v některých obslužných provozech.

Evropské fondy po internetu

Seminář nazvaný Partnerství pro novou Evropu pořádala pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj firma Computer Associates v pražském hotelu Corinthia Towers. Ministerská úřednice Jana Paláčková představila, jak lze podat přihlášku on-line do fondů EU. „V nových zemích EU očekávám třikrát větší nárůst investic do informačních technologií než v západní Evropě,“ prohlásil vzápětí ředitel tuzemské pobočky Computer Associates Michael Trezzi.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný…
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Technologie
Nvidia dává opět ke grafikám zadarmo hru Destiny 2, podporuje takto GTX 1080 a 1080 Ti
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Velký přehled: Kdo vlastní naše pojišťovny?
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít