Podnikatelem roku 2011 se stal Jannis Samaras ze společnosti Kofola

16. února 2012, 23:59 - Dalibor Dostál
16. února 2012, 23:59

Držitelem prestižního ocenění Ernst & Young Podnikatel roku 2011 České republiky se stal Jannis Samaras, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Kofola.  

 

Foto: Ernst & Young

„Stojím tu díky všem lidem v Kofole, svým kolegům a týmu, který se mnou Kofolu posouvá dál. Věřím, že budou rádi. Díky Kofolo,“ sdělil své bezprostřední dojmy vítěz Jannis Samaras.

„Věřím, že Jannis Samaras ze společnosti Kofola a jeho podnikatelský příběh osloví i porotu na celosvětovém finále v Monte Carlu a on s Kofolou bude úspěšně reprezentovat podnikatele z České republiky,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka Ernst & Young v České republice.

„Prostřednictvím soutěže chceme nejen oceňovat úspěšné podnikatele, ale zároveň také podporovat rozvoj podnikání v naší zemi. Mezi nominovanými jsou jak ti, kteří začínali před dvaceti lety v garáži, tak ti, kteří dokázali navázat na tradici a vedou rodinné firmy založené před sto lety. Vybudovali podniky, které se dokázaly prosadit v těžké konkurenci, ale i unikátní společnosti, které konkurenci vůbec nemají. Jsou mezi nimi jak zkušení matadoři, které obdivujeme, tak i nováčci, kterým fandíme,“ dodala Magdalena Souček.

Jannis Samaras se narodil v Československu řeckým rodičům s obchodním duchem. Svého otce Kostase dodnes považuje za svůj hlavní podnikatelský vzor. V roce 1990 začali podnikat s dalšími třemi společníky Reném Sommerem, Tomášem Jendřejkem a Reném Musilou, a jak rád zdůrazňuje, ideálně se sešli.

Kofola je nyní jedním z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů ve střední Evropě a ve svých sedmi výrobních závodech na čtyřech trzích zaměstnává téměř 2000 lidí. Do portfolia firmy patří také řada ovocných nápojů, sirupů a koncentrátů Jupí, nápoje Top Topic a Vinea, Jupík, pramenitá voda Rajec nebo pravá RC Cola. V loňském roce navíc přibyly energetické nápoje Semtex a Erektus, když Kofola koupila společnost Pinelli.

V roce 2008 při expanzi na vysoce kompetitivní polský trh udělala skupina Kofola - Hoop další zásadní krok, když získala nového investora Enterprise Investors. Majoritní podíl společnosti však nadále zůstává u českých majitelů.

Titul Technologického podnikatele roku si odnesl Jaroslav Klíma, předseda představenstva společnosti Tescan. Trofej Začínajícího podnikatele roku získal Marek Potysz ze společnosti Moje ambulance. V letošním roce byl udělen také titul Sociálně prospěšný podnikatel roku 2011 České republiky, obdržela ho Dolores Czudková z občanského sdružení Ergon – Chráněná dílna.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Už jste požádali finanční úřad o prominutí pokuty za kontrolní hlášení?
Známé tváře a volby. Které osobnosti podporují SPD, TOPku, či Piráty?
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Auta
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř…
Galerie: Šemík, knedlík, mandelinka a další legendární autobusy z ČSSR
Nový Jeep Compass má za sebou testy IIHS. Obstál bez vyznamenání
Na dálnici D1 bylo spuštěno další úsekové měření. Je totiž potřeba vybrat více peněz
Porsche 718 Boxster a Cayman GTS se mohou pochlubit vyšším výkonem
Technologie
Asus: Coffee Lake by mohlo být kompatibilní s deskami generace Z270, kdyby Intel chtěl
Linuxáci si vymodlili vlastní smartphone. Librem 5 se chce odlišit od Androidů i iPhonů
S cenami operačních pamětí to prý bude mizérie i příští rok, nedostatek čipů má trvat
Sdílení polohy na mapě láká další aplikace. Kde všude se můžete nechat sledovat?
Google převlékne Kalendář do Material Designu. Takhle bude vypadat
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít