Podnikatelé známkovali nabídky energetiků, hodnotili nejkurióznější nabídky

04. ledna 2012, 11:10 - Profit, TZ
04. ledna 2012, 11:10

Unie malých a středních podniků ČR dokončila tento měsíc průzkum s  názvem „Známkování nabídek produktů elektřiny a plynu“, kterého se zúčastnilo 258 podnikatelů z řad malých a středních firem.

Foto: Profimedia.cz

Dle očekávání podnikatelé nejvíce ocenili (v průměru známkou „2“) garanci nižší ceny elektřiny a plynu vůči dominantnímu dodavateli při plánovaném stavu na rok 2012,  kdy ceny elektřiny se zvednou podle ERÚ průměrně o 4,9 % u ČEZ, o 3,6 % u Pražské energetiky (PRE) a o 0,6 % u společnosti E.ON. Dále byla velmi pozitivně hodnocena možnost fixace výhodných cen elektřiny i plynu na dva roky. Aktuálně produkt na této bázi nabízí nejen podnikatelům společnost E.ON pod názvem Fix2013. Pro podnikatele je také podle výsledků průzkumu důležitá možnost online komunikace s dodavatelem.

Překvapivě podnikatelé ohodnotili chvalitebnou známkou „za 2“ také možnost, že rádi zaplatí mírně vyšší cenu, pokud se bude jednat o ekologické produkty elektřiny. Nejkurióznější, netradiční nabídkou se podle podnikatelů stala nabídka na slevu při stěhování provozovny.

Přední energetické společnosti se v těchto zimních měsících předhánějí v nabídkách nových produktů a služeb pro podnikatele, které jsou velmi kuriózní či netradiční. Můžeme však přesto říct, že žádný z produktů u podnikatelů celkově nepropadl. Znamená to, že předhánění energetiků v nabídkách produktů energií na českém trhu hodnotí podnikatelé většinou kladně a kuriózní nabídky od energetiků berou jako zajímavý bonus. Nejkurióznější se na prvním místě stala nabídka: „Stěhujete provozovnu do jiných prostor? E.ON nabízí slevu 15 % na stěhování.“ Druhé místo v kurióznosti nabídek vyhrála u podnikatelů reklama ČEZ: „Víte proč je šťastná? Protože komunikuje online a má o 5 % levnější cenu plynu.“ Třetí místo získala nabídka od PPAS: „Autopůjčovna Pražské plynárenské půjčuje vozy s pohonem na CNG – stlačený zemní plyn.

Unie malých a středních podniků ČR spustila průzkum „Známkování nabídek produktů elektřiny a plynu“ v termínu od 1. 12. do 19. 12., při kterém podnikatelé známkovali nabídky elektrické energie a zemního plynu, které v současné době reklamují přední energetické společnosti. Průzkum probíhal ve dvou úrovních – anketou na internetu a na setkání podnikatelů v regionu. Průzkumu se zúčastnilo 258 respondentů z řad malých a středních firem.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Chcete mít jako živnostník slušný důchod?
Rozhovor se zakladatelem Trip.market aneb jak si sestavit dovolenou podle vlastních představ
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Auta
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být…
Srážka se zvěří hrozí nejen na podzim. Co v takovém případě dělat?
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s pohonem 4×4 i zadokolky
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Technologie
Vyšel Vivaldi 1.13. Vylepšuje stahování a práci desítkami listů
Transcend RDC2: multifunkční čtečka karet pro smartphony (vyzkoušeno)
Messenger už nebude tak brutálně masakrovat fotky. Novým limitem je 4k
4K, HDR a 5× větší úhlopříčka, než má vaše televize. Nový projektor od BenQ stojí jen 40 000 Kč
Panelové prostředí pro aplikace ve Windows žije. Možná si ho brzy osaháme
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít