Po Navarové Kremlík - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Po Navarové Kremlík

, Jiří Pšenička,
Po Navarové Kremlík
Zdroj: Euro.cz

Odchod do majetkového úřadu

PRAHA (jpš) – Tým spolupracovníků premiéra Vladimíra Špidly po krátké době opouští poradce Vladimír Kremlík. „Je pravdou, že odcházím, ale o svém novém působišti bych zatím ještě nechtěl hovořit,“ uvedl na dotaz týdeníku EURO. Kuloární informace říkají, že Kremlík má najít uplatnění v Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), kde by měl šéfovat právní sekci po Marii Pomahačové. „Vaše informace nemohu potvrdit ani vyvrátit,“ reagoval vyhýbavě Kremlík. Třicetiletý právník působil na Fondu národního majetku a hájil zájmy státu v některých, především energetických firmách. Kremlík byl součástí Špidlova interního servisního týmu (seznam poradců EURO 47/2002).
Nejde o jediného spolupracovníka premiéra, který našel uplatnění v čerstvě vzniklé státní instituci. K 1. říjnu do ÚZSVM řízeného Ivanem Noveským (bývalý šéf kanceláře Energetického regulačního úřadu, předtím manažer a podnikatel v oblasti energetiky) nastoupila exposlankyně za ČSSD Světlana Navarová, která svého času působila ve sboru poradců premiéra Miloše Zemana. Navarová obsadila funkci referenta pro Evropskou unii.
Určitou souvztažnost s majetkovým úřadem má i další z nynějších Špidlových poradců, Jaroslav Ungerman. Šéfoval totiž na ministerstvu financí komisi, která ředitele Noveského do funkce dosadila. Jeho názor se ukázal jako rozhodující (EURO 42/2002). „Mezi kandidáty na ředitele jsem viděl pouze jediného člověka, který by byl schopen tu novou instituci rozjet,“ prohlásil Ungerman v rozhovoru pro týdeník EURO k volbě Ivana Noveského. Nutno dodat, že Ungerman šéfuje Národohospodářské komisi ČSSD, jejímž členem je i Ivan Noveský.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze