PNS chystá restrukturalizaci

14. října 2011, 16:45 - Profit, TZ
14. října 2011, 16:45

Největší český distributor tisku, První novinová společnost, připravuje organizační změny v rámci struktury holdingu PNS, chystá se například začlenění pražské divize PNS pod Holdingovou centrálu. Firma o tom informovala dnes.

Foto: Miloslav Hamřík

První personální změny spojené s připravovanou restrukturalizací se uskuteční k 1. listopadu 2011. Od tohoto data se změní obsazení pozice ředitele Provozu a logistiky. Současný ředitel Miroslav Komár od tohoto data přechází na post ředitele divize Ústí nad Labem. Novým ředitelem Provozu a logistiky, pod kterého spadá Národní expedice a Národní remitenda, se tak od listopadu stane dosavadní ředitel ústecké divize Petr Nedvědický.

Ke stejnému datu proběhne začlenění pražské divize PNS pod Holdingovou centrálu. V praxi tato změna přinese podle firmy především zjednodušení řízení. Divize Praha i Holdingová centrála totiž sídlí na stejném místě a jde tak o organizační členění jednoho celku. Současný ředitel divize Praha Michal Skaunic tak bude od listopadu zastávat pozici Ředitele pro rozvoj. Bude zodpovědný zejména za řízení a koordinaci rozvojových projektů v rámci celého holdingu PNS.

Plánovaná restrukturalizace holdingu PNS bude završena v červenci 2012. Tehdy bude do obchodního rejstříku zapsána fúze dceřiných společností PNS - R.E.T., Maloobchodní prodej tisku a PNS Projektová se sloučí do PNS Grosso. Ta tak zůstane jedinou dceřinou společností holdingu a společně s PNS převezme činnosti zaniklých společností. Příprava na fúzi byla zahájena už ve druhém čtvrtletí tohoto roku, kdy PNS odkoupila od druhého společníka obchodní podíl v dceřiné společnosti R.E.T. a stala se jejím jediným vlastníkem.

Základním principem těchto změn je zjednodušit strukturu holdingu PNS, což přinese významnou úsporu nákladů. Zjednoduší se účetnictví, audity i celá administrativa. Nová struktura usnadní interní procesy a řízení, ale také vydavatelům, externím dodavatelům i samotným prodejcům tisku zjednoduší komunikaci s naší společností,“ přiblížil smysl restrukturalizace generální ředitel PNS Radomil Juda.

Hlavními akcionáři PNS byly k 31. prosinci 2010 Ringier Axel Springer Media AG (27,02 procenta), MAFRA (26,27 procenta), HKM Beteiligungs GmbH (26,00 procenta), Bauer Media v.o.s. (11,24 procenta) a Sanoma Media Praha (9,00 procenta).

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
Velký přehled: Kdo vlastní naše pojišťovny?
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít